sport

وزارت ورزش روسیه قانونی را تصویب کرد که ورزشکاران کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در این کشور لژیونر محسوب نخواهند شد.

جی پلاس، به نقل از سایت اسپورت دیلی روسیه، به زودی سردار آزمون با پیوستن دائمی ایران به اتحادیه اوراسیا از فهرست لژیونرهای تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ خارج خواهد شد و همانند بازیکنان روسی یک بازیکن داخلی محسوب می‌شود.

تسنیم نوشت؛ پیش از این وزارت ورزش روسیه قانونی را تصویب کرد که ورزشکاران کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در این کشور لژیونر محسوب نخواهند شد، البته زنیت تاکنون از این قانون بهره‌ای نبرده، زیرا بازیکنی از کشورهای عضو شامل ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس در اختیار نداشته است. با این وجود قرار است در سال جاری میلادی اعضای اتحادیه اوراسیا افزایش یایند که ایران نیز یکی از این کشورهاست.

بر اساس این گزارش، مدیران زنیت در صورت لژیونر نبودن سردار آزمون از قدرت بیشتری برای حفظ این بازیکن و تمدید قراردادش برخوردار می‌شوند، هر چند این بازیکن پیش از این گفته بود پس از 8 سال بازی در لیگ برتر روسیه مایل است به تیم دیگری در فوتبال اروپا بپیوندد. در سال‌های اخیر بازیکنانی مانند میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی و رضا شکاری در لیگ برتر روسیه بازی کردند و شرایط جدید می‌تواند باعث جذابیت و انتقال بیشتر بازیکنان ایرانی برای باشگاه‌های روسی شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1496912 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ