life

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز افزایش میانگین ۵۰ درصدی عوارض ساختمانی را به تصویب رساندند.

جی پلاس؛ اعضای شورای شهر تهران به افزایش ۵۰ درصدی میانگین نرخ عوارض ساختمانی در سال آینده رای مثبت دادند.

در جریان دویست و شصت و هشتمین جلسه شورای شهر تهران نحوه محاسبه و دریافت عوارض ساختمانی مبتنی بر تعیین ارزش املاک در شهر تهران با تاکید بر موقعیت مکانی و اصلاح مصوبات نحوه محاسبه و دریافت عواض صدور پروانه ساختمانی، نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت. 

محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی در توضیح گزارش مشترک کمیسیون معماری و شهرسازی و برنامه و بودجه گفت: در فرایند تصمیم گیری برای تعیین عوارض سال جاری، این بحث مطرح شد که بتوانیم در این دوره دفترچه ارزش معاملاتی کل پارسل‌های شهر تهران را مبتنی بر مرغوبیت مکانی تدوین کنیم.

او ادامه داد: چرا که مبانی تعیین قیمت املاک در این دفترچه دقیق نیست. لذا کمیسیون معماری و شهرسازی طرحی را به شورا ارائه داد تحت عنوان الزام شهرداری به ایجاد دفترچه معاملاتی شهر تهران مبتنی بر مرغوبیت مکانی تک تک پارسل‌های شهر تهران. 

سالاری افزود: این مطالعه در این دوره انجام شد و در دفترچه‌ای که شهرداری ارائه می‌دهد با ارزش مکانی تک تک پارسل‌های شهر تهران مواجه هستیم و برای اینکه مشاور بتواند به این ارزش مکانی واقعی برسد، شاخص‌های بسیار زیادی مدنظر قرار گرفته است که مهمترین آن‌ها تاثیرپذیری از ضوابط طرح تفصیلی شهر تهران است. 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: از دفترچه معاملات ملکی فعلی استفاده کردیم و ۵۰ درصد میانگین عوارض نسبت به سال ۹۹ اضافه می‌شود که در برخی مناطق بیشتر و در مناطق غیربرخوردار کمتر خواهد بود. 

به گزارش ایلنا، اعضای شورای شهر تهران افزایش میانگین ۵۰ درصدی عوارض ساختمانی را به تصویب رساندند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1494625 منبع: ایلنا
ارسال نظر

موضوعات داغ