sport

نشریه موندو مادریدی در یک گزارش بلند از قرارداد مسی با بارسلونا طی 4 سال گذشته پرده برداشت و با عنوانی عجیب نوشت که چگونه لئو بارسا را نابود کرد!

جی پلاس، روزنامه ال‌موندو چاپ مادرید در یک گزارش بلند از قرارداد 4 سال اخیر مسی در بارسلونا پرده برداشت و عنوان کرد که این بازیکن بارسا را نابود کرده است.

فارس نوشت؛ این رسانه مادریدی نوشت که بزرگترین قرارداد در تاریخ ورزش را بارسلونا در نوامبر سال 2017 با مسی امضا کرد. این بازیکن طی 4 سال بیش از 555 میلیون یورو از این باشگاه بدست آورد.

بارسلونا به مسی تعهد کرد که طی 4 سال آینده با بند پاداش‌ها و دستمزدها مبلغ 555,237,619 میلیون یورو را به او بپردازد. البته به دلیل عدم قهرمانی و عدم گرفتن پاداش‌هایی از سوی مسی، این رقم به 511,540,548 میلیون یورو کاهش پیدا کرده است.

مسی در این سال‌ها بیش از 29 میلیون یورو پاداش گرفته و بیش از 481 میلیون یورو دستمزد دریافت کرده است.

h4K85tewvWzD

به عبارتی دیگر می‌توان گفت، 85 درصد قرارداد بازیکن بارسلونا به خاطر بازی کردن در این تیم و 15 درصد به خاطر مبلغ حق پخش تصویر این بازیکن تفکیک شده است. مسی در این سال‌ها به خاطر بازی کردن در بارسا 434,809,467 میلیون یورو پول بدست آورده و بیش از 76 میلیون یورو به خاطر حق تصویر از بارسا پول گرفته است.

بخشی از این 434 میلیون یورو به این شکل تفکیک شده است که مسی در این سال‌ها، 138 میلیون یورو به خاطر دستمزد ثابت سالانه، 115 میلیون یورو به خاطر تمدید قرارداد و 77 میلیون یورو به خاطر بند وفاداری دریافت کرده است.

ال‌موندو مادرید نوشت که مسی در این سال‌ها بیش از 74 میلیون یورو در سال درآمد کسب کرده است. در حالی که رونالدو  و نیمار پس از کسر مالیات، 30 میلیون یورو بدست می آورند.

بارسلونا اکنون با مشکل بزرگ اقتصادی روبه‌رو است و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است که با فروش مسی آیا این تیم می‌تواند از ورشکستگی بیرون آید؟(اینجا)

چندی پیش تاسکتس، مدیر موقت بارسلونا صراحتاً اذعان کرد که بارسلونا باید در تابستان به دلیل مشکلات اقتصادی مسی را می‌فروخت(اینجا). روز گذشته ریوالدو که اکنون کارشناس فوتبال شده است، اعلام کرد که بارسلونا باید مسی را به تیمی دیگر واگذار می‌کرد.(اینجا)

این گزارش موندو مادرید که امروز منتشر شد بلوای بزرگی به جان بارسلونا انداخته و می‌تواند داستان حضور مسی در این تیم را به پایان رساند. امشب بارسلونا در چارچوب لالیگا میزبان اتلتیک بیلبائو است و باید دید واکنش مسی و این باشگاه نسبت به این افشا چگونه خواهد بود.

با توجه به این گزارش، وضعیت وخیم اقتصادی باشگاه بارسلونا و اندیشه‌های مدیریت جدید، باید دید چه اتفاقی بین مسی و بارسلونا رخ خواهد داد. آیا ورشکستگی با فروش مسی رنگ می‌بازد یا بارسا باید تصمیمی دیگر برای حیات آینده خود اتخاذ کند.در میان بارسایی‌ها، تمدید با مسی به شک بدل شده و دیگر یقین سال‌های گذشته را ندارد.(اینجا) این گزارش نیز می‌تواند روند تمدید با مسی را تحت الشعاع قرار دهد و باعث شود تا این بازیکن از لالیگا خارج شود. البته باید عنوان کرد که مسی این سال‌ها بسیار زیاد برای بارسلونا پولسازی کرده است و نباید از این موضوع غافل شد. از 17 سال پیش که بارسا مسی را به ترکیب اصلی فرستاد، این تیم در اروپا 4 بار قهرمان شد. کاری که پیش از مسی تنها یک بار انجام داد. در لالیگا نیز بارسلونا 2 برابر رئال مادرید قهرمان اسپانیا شد و به این تیم به یک قدرت در اروپا بدل شد. بارسلونا با هدایت پپ گواردیولا به یکی از قدرتمند ترین تیم های تاریخ فوتبال نام گرفت و مهره اصلی او نیز لیونل مسی بود.  

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1494548 منبع: فارس
ارسال نظر

موضوعات داغ