life

جی پلاس؛

آیت الله العظمی شبیری زنجانی درباره کرامت های دروغین و ارتباط با امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به بیان مطالبی پرداخته اند.

به گزارش خبرنگار جی پلاس، آیت‌ الله‌ العظمی شبیری زنجانی در برخی جلسات علمی‌ شان درباره کرامت های دروغین و ارتباط با امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف فرموده اند:

 

 بعضی افراد کرامت‌ های دروغینی درباره خودشان ادعا می‌ کنند و عوام را به بازی می‌ گیرند. هر روز ادعای شهود و کرامت می‌ کنند. خیلی از اینها دکان است و این برای عقاید مردم خطرناک است. 

 

البته اصل وجود کرامت را نباید زیر سؤال برد، چون ممکن است خداوند متعال به واسطه اعمال و مراقبات فردی و نفسانی برخی افراد به آنها مقامات و الطافی عنایت ‌کند که مردم عادی از آنها بی‌بهره‌ اند، چنان که برای افراد خاصی که در رده‌ های بالای ایمان و معرفت و عمل به وظیفه شرعی قرار دارند، شکل‌ های ویژه‌ ای از بهره‌ مندی از وجود امام عصر (علیه‌ السلام) در عصر غیبت کبری وجود دارد که افراد عادی از آن محروم هستند، اما این مطلب هیچ‌ گاه به معنی وجود نیابت یا سفارت یا ارتباط و امثال اینها نیست. چنین افرادی با این الطاف و عنایات الهی دکان باز نمی‌ کنند و به دنبال اغراض نفسانی نمی‌ روند که نقض غرض شود.

 

شنیدم فردی در یک جمع عمومی ادعا می‌ کرده که فلان آقایی که الان اینجا آمده بود و با من حرف می‌ زد و شما هم او را دیدید حضرت رضا علیه السلام بود!

 

چنین ادعاهای‌ نامربوطی می‌ کرد. اینها جعلیاتی است که منتشر کرده‌ اند. این حرف‌ ها را آدم‌ های حسابی نمی‌ زنند. اینها را چاپ می‌ کنند و مردم عوام هم که نمی‌ دانند دروغ است و باور می‌ کنند. باز شدن باب این چیزها خیلی خطرناک است.

 

درباره برخی بزرگان هم کشف و کرامات‌ های عجیب و غریب می‌ نویسند ولی خود آنها از خدا می‌ ترسیدند و اهل این ادعاها نبودند. آنها آدم‌های مقید و با تقوایی بودند.‌ ما که با بعضی از این علما ارتباط داشتیم  یک حرف غیر متعارف از این چیزهایی که درباره‌ شان گفته می‌ شود از ایشان نشنیدیم.

 

منبع: کانال رسمی دفتر آیت‌ الله‌ العظمی شبیری زنجانی

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491940
ارسال نظر

موضوعات داغ