life

یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد مدعی است شواهدی به دست آورده که موید وجود زندگی هوشمند فرازمینی است.

جی پلاس، آوی لوب، اخترفیزیکدان دانشگاه هاروارد می‌گوید که شواهد خوبی در مورد فناوری موجودات فضایی در منظومه شمسی پیدا کرده است، چیزی که می‌توان آن را زباله‌های فضایی‌ها نامید، اما برخی دیگر از دانشمندان عقاید او را، جدی نمی‌گیرند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ لوب در کتاب جدید خود با عنوان «فرازمینی، اولین نشانه زندگی هوشمند فراتر از زمین» که قرار است ۲۶ ژانویه منتشر شود، سفر خود را یک موقعیت رادیکال توصیف می‌کند که طی آن با موارد میان ستاره‌ای عجیب و غریبی مانند سیگار برگ یا یک شی شبیه دیسک که سال ۲۰۱۷ خبرش منتشر شد، مواجه شده است.

در سال ۲۰۱۷ یک شی در اطراف خورشید مشاهده شد که در آن زمان چندان جدی گرفته نشد، زیرا به سرعت حرکت کرد و دانشمندان موفق به مشاهده کامل آن نشدند.

لوب در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۸ بیان کرد که بر اساس داده‌ها بعید به نظر می‌رسد چنین چیزی طبیعی باشد: یک دیسک فوق‌العاده نازک و گسترده توسط نور خورشید رانده می‌شود و ۱۶ مایل در ثانیه (۲۶ کیلومتر در ثانیه) از طریق فضای بین ستاره‌ای نسبت به خورشید حرکت می‌کند.

منظومه خورشیدی، طبق گفته لوب، احتمالا توسط یک بادبان نوری بیگانه مورد بازدید قرار می‌گرفت و به احتمال زیاد کوهی مانند زباله‌های تکنولوژیکی توسط یک تمدن بیگانه هوشمند به بیرون پرتاب شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491771 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر