life

رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا شرط شکل گیری ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا را اعلام کرد.

جی پلاس، به نقل از اسپوتنیک، آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در خصوص ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز گفت: برای شکل گیری ایمنی جمعی باید ۷۰ تا ۹۰ درصد آمریکایی هاواکسینه.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ او افزود: من نمی‌گویم ۹۰ درصد، چون کارشناسان دقیقا نمی‌دانند که چند درصد مردم باید واکسینه شوند تا ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا شکل بگیرد.این متخصص بیماری‌های عفونی پیش بینی‌های قبلی خود را یادآوری کرد.

پیش از این، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا معتقد بود که وقتی ۶۰-۷۰ درصد از اهالی واکسینه شوند، جمعیت نسبت به ویروس کرونا مصونیت پیدا می‌کند.

او گفت: وقتی نظرسنجی‌ها نشان داد که فقط نیمی از آمریکایی‌ها مایل به واکسن هستند، من گفتم که ایمنی جمعی ۷۰ تا ۷۵ درصد را طلب می‌کند. 

وقتی میزان آمادگی ساکنان ایالات متحده برای واکسیناسیون به ۶۰ درصد رسید، فائوچی رسیدن به ایمنی جمعی را در ۸۰ تا ۸۵ درصد واکسیناسیون پیش بینی کرد.

تا به حال بیش از ۱۸ میلیون نفر در ایالات متحده به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۲۳۷ میلیون تست انجام شده است. این کشور از لحاظ تعداد موارد ابتلا به کووید ۱۹ در جهان در رتبه اول قرار دارد.

فائوچی، پزشک و دانشمند آمریکایی ایتالیایی‌تبار در زمینه ایمنی‌شناسی است و از سال ۱۹۸۴ تا کنون ریاست مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا را بر عهده دارد همچنین او پس از وقوع دنیاگیری کروناویروس به عنوان یکی از اعضای اصلی کارگروه کروناویروس کاخ سفید انتخاب شده‌است.

او به عنوان یکی از محبوب‌ترین و مورد اعتمادترین چهره‌های علمی و پزشکی در آمریکا شناخته می‌شود. از دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان او همواره به عنوان یکی از مشاورین ارشد تمامی رؤسای جمهور ایالات متحده مطرح بوده‌است و در سال ۲۰۰۸ بالاترین نشان غیرنظامی ایالات متحده یعنی نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری را از جرج دابلیو بوش دریافت کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1488769 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ