life

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۸ هزار و ۷۷۰ تومان و مرغ گرم ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

جی پلاس، محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی از استمرار روند افزایشی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان و در خرده فروشی ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ وی افزود: با توجه به واریز حقوق کارمندی و کارگری و ازدیاد تقاضا برای خرید پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه تعطیلات پیش رو عادی نیست، بیان کرد: در تعطیلات عادی با ازدیاد سفرها، قیمت مرغ افزایش می‌یابد، اما طی این ۲ هفته برای ارزاق عمومی محدودیت و تعطیلی وجود ندارد که بر بازار اثر بگذارد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: مرغداران کماکان نگران تامین نهاده‌های دامی هستتد که با استمرار روند فعلی احتمال می‌دهیم که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

این مقام مسئول از افزایش قیمت مصوب نهاده‌های دامی خبر داد و گفت: روز گذشته ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو ذرت را یک هزار و ۷۰۰ تومان، کنجاله سویا را ۳ هزار و ۲۲۰ تومان و لوبیا سویا را ۳ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد که افزایش قیمت‌ها اثر خود را بر بازار آزاد گذاشته است.

به گفته وی، با وجود آنکه صد درصد نیاز مرغداران از طریق سامانه بازارگاه تامین نمی‌شود و تولیدکنندگان در تامین نهاده با مشکلات زیادی روبرو هستند، همین امر موجب شده مرغداران در امر جوجه ریزی احتیاط کنند که ثبات قیمت مرغ طی هفته‌های اخیر مصداق بارز این موضوع است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه مرغداران رغبتی به جوجه ریزی ندارند، بیان کرد: بنابر آمار از ابتدای آبان تاکنون ۹۵ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که پیش بینی می‌شود تا پایان ماه به ۱۰۵ میلیون قطعه برسد.

وی ادامه داد: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون میزان جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل به علت کمبود و گرانی نهاده دامی‌۷ درصد کاهش یافته است.

به گفته این مقام مسئول، با وجود آنکه دولت تاکنون به تعهدات خود مبنی بر تامین کامل نهاده‌های دامی عمل نکرده است، از این رو امکان عرضه با نرخ مصوب وجود ندارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482968 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر