life

گروهی از شرکت های بزرگ ژاپنی تصمیم دارند به طور آزمایشی ارز ین دیجیتال را آغاز کنند. این اقدام تلاشی برای ترویج پرداخت های دیجیتال در این کشور است.

جی پلاس، به نقل از رویترز، سال آینده میلادی بیش از ۳۰ شرکت بزرگ ژاپنی آزمایش هایی را برای عرضه یک پول دیجیتال مشترک و عمومی آغاز می کنند.

مهر نوشت؛ بانک ژاپن اخیرا از طرحی آزمایشی برای عرضه ین ( واحد پول ملی این کشور) دیجیتال خبر داد که نشان دهنده اهمیت روز افزون نیاز ژاپن برای همخوانی باپیشرفت فناوری های مالی است.

در این گروه علاوه بر بزرگترین بانک های ژاپن، کارگزاری ها، شرکت های مخابراتی و خرده فروشان کلان نیز همکاری می کنند. آنها با استفاده از پلتفرم های معمول برای صدور ارز دیجیتال آزمایش هایی انجام می دهند.

 هیرومی یامائوکا مدیر ارش سابق بانک ژاپن اکنون ریاست این گروه را برعهده دارد. او در این باره می گوید: ژاپن پلتفرم های دیجیتال متعددی دارد که هیچ کدام از آنها برای شکست دادن پرداخت های نقدی به اندازه کافی بزرگ نیستند. ما می خواهیم چهارچوبی ایجاد کنیم که با پلتفرم های مختلف سازگاری داشته باشد.

طی این طرح آزمایش بانک های خصوصی مسئولیت عرضه ارز دیجیتال را دارند هرچند احتمال دارد شرکت های دیگر نیز ین دیجیتال را توسعه دهند.

 ژاپن یکی از کشورهایی است که همچنان بیشتر تراکنش های مالی به طور نقدی در آن انجام می شود، به طوریکه از کل پرداخت ها فقط ۲۰ درصد غیرنقدی انجام می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482912 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ