life

جی پلاس؛

سهامداران برای انصراف از درخواست فروش خود از دو روش می توانند استفاده کنند که به ترتیب عبارتند از لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق بانک ها و لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها پرداخته شده است .

به گزارش جی پلاس، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه ای نحوه لغو سفارش فروش سهام عدالت زا تشریح کرد.

 آندسته از سهامداران عدالتی که خواستار لغو سفارش فروش سهام خود هستند، می توانند از طریق درگاه های شرکت های کارگزاری و یا شعب بانک ها، سفارش فروش سهام عدالت خود را لغو کنند.

به گزارش روابط عمومی سمات، سهامداران عدالتی که نسبت به ارائه سفارش فروش سهام عدالت خود در شبکه کارگزاری یا شعب بانک ها اقدام کرده اما به دلیل نوسانات اخیر بازار سفارش فروش آنها اجرا نشده و مبلغی به حسابشان واریز نشده است، می توانند به درگاه الکترونیکی کارگزاران و بانک ها مراجعه و نسبت به لغو سفارش فروش خود اقدام نمایند.

در این اطلاعیه آمده، بدیهی است در صورت عدم مراجعه نامبردگان به درگاه شرکت های کارگزاری و عدم لغو سفارش، سهام آنها بر اساس قیمت های روز بازار به تشخیص کارگزار و در چارچوب قوانین و مقررات به فروش رسیده و وجوه حاصل از آن به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

گفتنی است،  بنا به درخواست تعداد زیادی از مشمولان سهام عدالت مبنی بر ایجاد لغو سفارش فروش، زیر ساخت های لازم در اختیار بانک ها و شرکت های کارگزاری قرار گرفته است به طوریکه مشمولان می توانند درخواست لغو سفارش فروش خود را در سامانه های کارگزاران و بانک ها لحاظ کنند.

 

روش های لغو سفارش فروش سهام عدالت

 در پی رشد بی سابقه بازار سرمایه متشکل از بورس و فرابوس به دلیل آزاد سازی سهام عدالت و واگذاری مدیریت آن به صاحبان سهام بسیاری از افراد تصمیم به مدیریت مستقیم سهام خود گرفتند اما با توجه به رشد بازار سرمایه و افزایش چشمگیر قیمت این سهام تعداد زیادی از سهامداران تصمیم به فروش سهام عدالت خود و در نتیجه ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود را در سایت های مربوط به کارگزاری ها و یا بانک های مربوطه کردند.

اما وجود این حجم بالا از سفارشات فروش سهام عدالت سبب به تاخیر افتادن و به فروش نرسیدن این سهام گشته لذا بسیاری از سهامداران درخواست فراهم آوردن امکان لغو سفارش فروش خود را داشته اند. از این رو شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام به فراهم کردن زیر ساخت های مربوط به این موضوع کرد و در نهایت با اعلام این سازمان تمامی سهامدارانی که سفارش فروش سهام عدالت آن ها محقق نشده است از تاریخ 14 آبا ماه 99 قادر به انصراف از درخواست خود هستند.

لازم به ذکر است که امکان ثبت سفارش فروش تنها برای سهامدارانی که مدیریت مستقیم را برای سهام عدالت خود برگزیده اند ممکن می باشد .

سهامداران برای انصراف از درخواست فروش خود از دو روش می توانند استفاده کنند که به ترتیب عبارتند از لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق بانک ها و لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها پرداخته شده است .

 

لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

تمام افرادی که دارای کد بورسی بوده و از طریق کارگزاری ها اقدام به ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود کرده اند ، برای لغو سفارش فروش خود نیز باید به سایت کارگزاری مربوطه مراجعه کنند. برای این منظور تنها کافی است تا به سایت کارگزاری خود مراجعه و در بخش لغو سفارش فروش گزینه لغو سفارش فروش سهام عدالت را که به تازگی توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه شده است را انتخاب کند.

لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق بانک ها

اما افرادی که در در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند و دارای کد بورسی نیستند همانطور که برای ثبت نام و همچنین ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود از طریق بانک ها و کد ملی خود اقدام کرده اند، برای انصراف از درخواست فروش خود نیز باید از همین روش استفاده کنند . برای این منظور لازم است تا به سایت بانک مربوطه مراجعه کرده و گزینه لغو سفارش فروش سهام عدالت که به تازگی به امکانات این سایت ها اضافه شده است را انتخاب کنند .

دقت شود که امکان لغو سفارش فروش تنها برای افرادی که سهام عدالت آن ها به فروش نرسیده است ممکن می باشد .

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482199
ارسال نظر

نظرات شما
  • امیر

    یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹

    اگاه اضافه نکرده

موضوعات داغ