sport

انتشار جزییات رای پرونده ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران که منجر به حکم شش میلیون یورویی علیه فدراسیون فوتبال شده است، فدراسیون در حال تهیه شکواییه برای شکستن این رای است اما از آنجایی که این رای 19 صفحه‌ای به دست مطبوعات رسیده نگران است تا تحلیل این موضوع از سوی رسانه‌ها منجر به تهیه مدارک جدیدی از سوی سرمربی بلژیکی بشود.

جی پلاس؛ فدراسیون فوتبال از رسانه‌های ورزشی خواست در مورد بررسی مسئله گرندز رای فیفا در پرونده مارک ویلموتس دقت بیشتری به خرج دهند.

درپی انتشار جزییات رای پرونده ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران که منجر به حکم شش میلیون یورویی علیه فدراسیون فوتبال شده است، فدراسیون در حال تهیه شکواییه برای شکستن این رای است اما از آنجایی که این رای 19 صفحه‌ای به دست مطبوعات رسیده نگران است تا تحلیل این موضوع از سوی رسانه‌ها منجر به تهیه مدارک جدیدی از سوی سرمربی بلژیکی بشود.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

۱- به اطلاع می‌رساند پس از ابلاغ خلاصه رای مربوط به پرونده مارک ویلموتس، شرح کامل رای نیز که از سوی کمیته وضعیت فیفا صادر شده، به فدراسیون فوتبال ابلاغ گردیده و از تاریخ ۱۳ آبان، این تصمیم ظرف مدت ۲۱ روز قابل تجدید نظرخواهی در دیوان داوری برای ورزش خواهدبود.

۲- از زمان ابلاغ خلاصه رای و شرح کامل آن، فدراسیون فوتبال اقدام به بررسی و انجام مقدمات لازم برای طرح دعوا در دیوان داوری برای ورزش (cas) نموده و در این خصوص از تمام ظرفیت های موجود در کشور از جمله معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت ورزش و جوانان و نیز وکلای حقوق ورزشی ایرانی و دفاتر حقوق ورزشی خارجی استفاده می نماید.

۳- در این راستا فدراسیون فوتبال، ظرف مدت مقرر قانونی، تجدیدنظر خواهی خود را در دیوان بین المللی داوری برای ورزش، ثبت و با عنایت به موارد قید شده در شرح دادنامه، با استفاده از مستندات موجود و لوایحی که در دست تهیه است، با حداکثر توان در طول فرآیند رسیدگی، با کمک مشاوران و حقوق دانان حاذق داخلی و خارجی، تمام تلاش خود را در جهت نقض دادنامه صادر شده، معمول خواهد کرد.

۴- با عنایت به عدم قطعیت رای در برهه کنونی و نظر به جلوگیری از ورود خدشه به فرایند دفاع در پرونده در مرحله تجدیدنظرخواهی در CAS و از آنجا که بیان و ارائه مطالب مربوط به پرونده، می‌تواند در فرایند رسیدگی قابل استناد قرار بگیرد، از رسانه های معتبر داخلی انتظار می‌رود جهت حفظ منافع ملی، از گمانه زنی های غیر قطعی، انتشار اسناد، مدارک و مطالب مربوط به پرونده، تا قبل از اتمام فرایند دادرسی در دیوان بین المللی داوری برای ورزش، خودداری نمایند، بدیهی است که اطلاع رسانی دقیق و تحلیل موارد ماهیتی و حقوقی، بعد از اتمام فرایند دفاع و رسیدگی، توسط فدراسیون به طور کامل انجام خواهد شد و رسانه های محترم نیز می‌توانند به بررسی دقیق و کامل موضوع اقدام نمایند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1481781
ارسال نظر

موضوعات داغ