sport

دادگاه حکمیت در ورزش فرجام‌خواهی هافبک ایرانی تیم فوتبال برنتفورد انگلیس علیه حکم انضباطی‌اش پس از شکایت باشگاه اوئسکای اسپانیا را پذیرفت.

جی پلاس، به نقل از رویترز، فرجام‌خواهی سامان قدوس بال ایرانی تیم فوتبال برنتفورد انگلیس و کارفرمای سابق او باشگاه اوسترشوندز سوئد برای معافیت از پرداخت جریمه نقدی چهار میلیون یورویی به باشگاه اوئسکای اسپانیا مورد پذیرش واقع شد.

تسنیم نوشت؛‌ فیفا ماه ژوئن سال گذشته در پی شکایت باشگاه اوئسکا از قدوس و اوسترشوندز به دلیل نقض تعهدشان برای انتقال بازیکن به این تیم و در عوض عقد قرارداد با تیم آمیای فرانسه، آنها را به پرداخت چهار میلیون یورو غرامت به باشگاه اوئسکا محکوم کرد. علاوه بر آن، برای قدوس چهار ماه محرومیت از بازی و برای باشگاه اوسترشوندز هم محرومیت از فعالیت در دو پنجره نقل‌و‌انتقالات در نظر گرفته شد.

هم قدوس و هم کارفرمایان سوئدی سابق او در اعتراض به این حکم فیفا به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) شکایت کردند که پس از بررسی پرونده نتایج آن اعلام شد. مطابق حکم صادره از سوی CAS، قدوس و استرشوندز اگرچه بابت نقض پیمان با اوئسکا متخلف شناخته شده‌اند، اما آنها ملزم به پرداخت غرامت چهار میلیون یورویی به این باشگاه نیستند. دادگاه حکمیت در ورزش تشخیص داده که باشگاه اوئسکا با وجود خلف وعده قدوس و اوسترشوندز نتوانسته ثابت کند متحمل ضرر مالی شده است که مستحق دریافت چنین غرامت سنگینی از آنها باشد.

در همین حال اما CAS محرومیت چهار ماهه قدوس 27 ساله و ممنوعیت فعالیت اوسترشوندز از خرید بازیکن در دو پنجره بعدی نقل‌وانتقالات را تأیید کرده است. البته قدوس محرومیت خود را سپری کرده و اکنون هم در تیم برنتفورد در دسته اول فوتبال انگلیس بازی می‌کند. باشگاه اوسترشوندز سوئد اما باید مدت محرومیت خود را سپری کند و در دو پنجره بعدی اجازه خرید بازیکن نخواهد داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1481484 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ