life

مجله ورایتی در وب سایت خود، خبر انتخاب شدن «خورشید» مجید مجیدی برای نمایندگی ایران در اسکار ۲۰۲۱ را بازتاب داد.

جی پلاس، ایران فیلم سینمایی درام «خورشید/ Sun Children» که در مورد کودکان کار است را به عنوان نماینده ملی خود در بخش بهترین فیلم بین المللی آکادمی اسکار انتخاب کرده است. این ششمین بار است که فیلمی از مجید مجیدی نماینده اسکار می شود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ «خورشید» در ماه سپتامبر در بخش رقابتی هفتاد و هفتمین دوره جشنواره ونیز اکران جهانی شد. روح الله زمانی بازیگر این فیلم نیز به عنوان بهترین بازیگر جوان این جشنواره ایتالیایی برگزیده شد.

این فیلم داستان گروهی کوچک از کودکان را دنبال می‌کند که با هدف دزدی برای تحصیل در یک مدرسه ثبت نام می‌کنند. در این فیلم از بازیگران کودک غیر حرفه‌ای (بدون سابقه در بازیگری) استفاده شده است.

پیشتر ورایتی درباره این فیلم سینمایی اعلام کرده بود که طرح داستانی این فیلم به نسبت کار‌های قبلی مجیدی بسیار پیچیده بوده است؛ اما همچنان می‌توان آن را به کار‌های قبلی وی نسبت داد. شمیلا شیرزاد، مهاجر افعان جوانی که پیش از این در مترو‌های تهران کار می‌کرد، در این فیلم نقش خواهر علی را بازی می‌کند.

ایران در سال‌های مختلف فیلم‌هایی را به اسکار ارسال کرده است؛ دو فیلم «جدایی» و «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را از آن خود کردند. فیلم «بچه‌های آسمان» مجیدی نیز در سال ۱۹۹۸ نامزد اسکار شد، اما در دریافت آن ناکام ماند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1481078 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ