life

امروز (۱۰ آبان) بازار با افزایش تقاضا و رشد قیمت در اکثر نماد‌های بزرگ و شاخص کار آغاز بکار کرد.

جی پلاس، امروز شنبه (۱۰ آبان ماه) بازار با افزایش تقاضا و رشد قیمت در اکثر نماد‌های بزرگ و شاخص کار آغاز بکار کرد.

عرضه و تقاضا بورس

بورس

عرضه و تقاضا در فرابورس

بورس

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد اغازی مثبت و متعادل در نماد‌های لیدر این گروه از جمله شپنا هستیم. شپنا در قیمت ۱۴۳۴ تومان رشد ۱ درصد دارد. شبریز در حوالی صفر تابلو مثبت است. شبندر در قیمت ۲۸۸۰ تومان رشد ۱ درصد دارد.

افزایش تقاضا عمده نماد‌های گروه بانکی را در مدار مثبت قرار داد. وبملت در قیمت ۴۷۷ تومان در یک قدمی سقف قیمت روزانه دنبال می‌شود. وبصادر رشد ۲ درصدی دارد. وپارس در آستانه سقف قیمت روزانه قرار دارد. ونوین صف خرید دارد. وپاسار در قیمت۸۹۸ تومان رشد ۲ درصدی دارد.

خودرویی‌ها در مدار تعادل قرار دارند و شاهد شکل گیری صف خرید بیش از ۳۴۱ میلیون سهمی نماد خودرو بعد از گذر از حجم بیش از ۲۲۷ میلیون سهم هستیم. خگستر در قیمت ۴۱۸ تومان رشد ۳ درصدی را تجربه می‌کند. قطعه ساز‌ها همچنان زیر تیغ فروشندگان قراردارند.

موج مثبت اکثر نماد‌های گروه معدنی را فراگرفت. کچاد در سقف قیمت روزانه و کگل در یک قدمی سقف قیمت روزانه قرار دارد. کاما در قیمت ۱۶۲۹۰ تومان رشد ۳ درصد دارد. کدما همچنان در سقف قیمت روزانه دنبال می‌شود.

ختور با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد.

ذوب با افزایش تقاضا به آستانه بالا رسید.

در گروه فلزات اساسی فملی در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت. فولاد در قیمت ۱۲۹۳ تومان داد و ستد می‌شود. ذوب از همان ابتدای معاملات در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه است. فخوز، کاوه، هرمز و سایر نماد‌ها مثبت دنبال می‌شوند.

معاملات فولاد و فملی به سمت صف خرید در جریان است.

رشد ۷هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۹۶هزار واحد قرار گرفته است.

فولاد، فملی و خودرو بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های حکشتی،شتران و بترانس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نفتی‌ها نیز با بهبود تقاضا٬ متعادل داد و ستد می‌شوند. شپنا٬ شبندر٬ شبریز٬ شرانل٬ شنفت و شتران از جمله نماد‌های متعادل و مثبت گروه اند. شبهرن و شسپا با افزایش تقاضا همراه اند. شپاس فشار عرضه را تجربه می‌کند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۱۴هزار و ۱۰۹واحدی (۱.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۲هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۳درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۷۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۴۴نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۱میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های شپنا، شتران و فولاد در گروه پرتراکنش‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۹۴۰میلیارد تومان رسید.

محصولات شیمیایی امروز معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند. شصدف٬ شپاکسا٬ کلر٬ خراسان٬ قرن٬ شپدیس٬ شاراک٬ شغدیر و شوینده پر تقاضا داد و ستد می‌شوند. شگویا٬ پاکشو٬ شلرد٬ شپلی و پارسان نیز از جمله نماد‌های مثبت و متعادل گروه اند.

گروه هتل داری نیز نوسانی داد و ستد می‌شوند. گپارس و گدنا نماد‌های پر تقاضای گروه اند. سمگا متعادل و مثبت داد و ستد می‌شود. گکوثر و گکیش نیز فشار عرضه را تجربه می‌کنند.

شپنا و شبندر در آستانه صف خرید قرار گرفتند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۱۴۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۳۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش دی، وملی و لکما به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی ۵۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید خودرو، وبملت و جوین در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۳۴میلیارد تومان (۵۶درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۱۵۴۳ میلیارد تومان (۴۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۷۶ نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف فرآورده‌های نسوز پارس (کفپارس) به ۵.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۲۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «زراعت و خدمات وابسته» با تقاضای خرید ۶۲میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۶ درصد ازچهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۹۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۳۸درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۶۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

کاشی و سرامیک هم با بهبود تقاضا نسبتا مثبت داد و ستد می‌شوند. کحافظ٬ کترام٬ کصدف و کپارس با افزایش قیمت همراه اند.کلوند و کساوه نیز پر عرضه معامله می‌شوند.

حکشتی از جمله سهم‌های بزرگ بازار است که با افزایش عرضه در بازار سرسبز امروز صف فروش بیش از ۴۴ میلیونی دارد و به روند منفی خود پایان نداده است.

نماد خساپا به گردونه معاملات باز می‌گردد.

در ساعت ۱۰:۵۰ با افزایش عرضه و عقب نشینی قیمت ها در اکثریت نماد‌ها روبه رو هستیم.

در ساعت ۱۱:۲۰ نماد وبملت با افزایش مجدد تقاضا در قیمت ۴۸۱ تومان ۱۰۰ میلیون صف خرید شد.

در ساعت ۱۱:۲۵ مجددا شاهد شکل گیری صفوف خرید بروی اغلب نماد‌ها هستیم.

کسرام با افت حدود ۱۵ درصد به تابلو بازگشت.

لپارس هم ۴۷ درصد منفی بازگشایی شد.

کسعدی با منفی ۵۰ درصد بازگشایی شد.

نماد فارس با افت ۶ درصدی ۱۳۵۰ تومان مچ شد.

فولاد و فملی مثبت شدند/ افزایش تقاضا در نمادهای پالایشی

نقشه بازار در پایان معاملات امروز

فولاد و فملی مثبت شدند/ افزایش تقاضا در نمادهای پالایشی

رشد ۱۷ هزار واحدی کل بورس در پایان معاملات امروز

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد ۱۷ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۳۰۵ هزار واحدی شد.

نماد‌های فارس، فولاد، فملی، کگل و لپارس تاثیر گذارترین نماد‌ها در شاخص کل بورس بودند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1479446 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ