life

بازار بورس امروز شنبه(20 مهر 99) علی رغم فروش کدهای حقوقی با رشد قابل توجه شاخص همراه شد

گروه کار و درآمد جی پلاس: شاخص بورس امروز شنبه 19 مهرماه، با حدود 55 هزار واحد افزایش نسبت به روز قبل به رقم 1.597.048 واحد رسید تا روند معاملات در هفته جاری با رشد خوبی همراه شود.

وضع قوانین حمایتی برای بهبود شاخص بازار بورس و  اعتماد فعالان بازار و همچنین خبر اجرایی شدن تزریق منابع مالی صندوق توسعه ملی برای بازارگردانی در بورس در  هفته گذشته باعث رشد شاخص شد و همین روند در هفته جاری با اخبار مثبتی که برای گروه بانکی به  گوش رسید، نیز آغاز شده است.

ارزندگی سهام اغلب شرکت ها در بازار بورس و خرید حقوقی ها باعث شد شاخص بورس افزایش پیدا کند تا بنا بر نظر کارشناسان  تعادل بازار رقم بخورد.

بخش نامه بانک مرکزی در هفته گذشته مبنی برافزایش نرخ تسعیر ارز و کاهس سود سپرده ها باعث رونق بازار سهام گروه نمادهای بانکی شد.

عرضه سهام توسط حقیقی ها می تواند حاکی از تحولات هفته گذشته  و وجود امکان نقد کردن سهام برای ورود به بازارهای موازی باشد.

نمادهایی همچون شتران، فارس، فولاد، وبملت، فملی، تاپیکو و اخابر بیشترین سهم را در افزایش شاخص امروز  که همین موضوع نویددهنده کاهش ارزش پرتفوی سهام عدالت است چراکه تاثیرگذارترین نمادهای این سبد از همین شرکت ها تشکیل می شود.

شاخص بازار فرابورس با 359واحد کاهش  به رقم 18.475 واحد رسید. این بازار امروز بیشترین تاثیر مثبت را از نماد میدکو، آریا، وسپهر، زاگرس، ذوب و شگویا پذیرفت. 

از سوی دیگر یکی از مهم ترین نماد های این روزها یعنی صندوق های etf  دولتی زیر ذره بین کارشناسان بازار قرار دارند.

دارایکم  با حجم خرید قابل توجهی مواجه بود و در پایان معاملات  به رقم  هر واحد  23 هزار و ششصد تومان رسید.

صندوق etf دوم موسوم به «پالایش یکم» نیز که تاروزهای عملا سوددهی خاصی برای خریداران خود نداشت و تقریبا اغلب نمادهای آن به پایین تر ازمقداری که دولت فروخته رسیده بودند، پس از حمایت کدهای حقوقی در هفته گذشته، در معاملات یک شنبه 20 مهرماه توانست ارزش خود را در رنج صعودی ببیند.

وضعیت بازار که در روزهای گذشته به نگران کننده ترین حالت خود رسیده بود براساس نظر اغلب کارشناسان که  بورس در گذشته هم شاهد چنین روزهایی بوده است، آماده آغاز دوره رشد شده است.

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که روند اخیر بازار بورس به دلیل هیجانات افراد تازه وارد در بورس و رشد بازارهای موازی بوده است و آغاز دوره رشد جدید بازار بورس از روزهای آینده رقم خواهد خورد اگر چه رخدادهای سیاسی بین المللی می توانند نقش ریسک پذیری در بازار ایفا کند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1475956
ارسال نظر

موضوعات داغ