life

مدیر توسعه و برنامه‌ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی بی‌نتیجه ماندن فروش مستقیم سهام عدالت را عدم هماهنگی در دو نظام پرداخت کارگزاری و بانکی عنوان کرد و گفت: حدود ۱۱۵۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت تا به این لحظه به فروش رسیده است.

جی پلاس، محمدجوادفرهانیان درباره ثبت نمادهای شرکت‌های استانی سهام عدالت در بورس گفت: عملیات درج نمادهای این شرکت‌ها به پایان رسیده است و پس از رعایت قانون بازار سرمایه این شرکت‌ها معامله‌پذیر خواهند بود.

خبرآنلاین نوشت؛ مدیر توسعه و برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: بر این اساس دارندگان سهام عدالت در صورت انتخاب روش غیرمستقیم می‌توانند پس از سجامی شدن و دریافت کد معاملاتی از طریق این شرکت‌ها اقدام به فروش یا خرید سهام عدالت کنند.
وی اضافه کرد: گروهی از سهامداران عدالت نیز قبل از راه اندازی سامانه سجام موفق به دریافت کد معاملاتی شده‌اند و تاکید ما سجامی شدن تمامی معامله گران و انجام خرید و فروش با کد یکپارچه است؛ چرا که به دنبال پذیرفته شدن شرکت‌های استانی و سجامی شدن مردم، معامله‌گران می‌توانند از مزایای مرتبط با توزیع سود و برگزاری مجامع مختلف برخوردار شوند.
مدیر توسعه و برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی در خصوص بی‌نتیجه ماندن فروش مستقیم سهام گفت: دارندگان سهام عدالت برای رفع این مشکل باید از کارگزار خود و یا بانک مسئول در قبال فروش سهام، درخواست گزارش کنند و در صورت مشاهده هرگونه مشکل، معامله‌گران می‌توانند از طریق تلفن گویا 1569 نسبت به ثبت شکایت اقدام کنند.

وی افزود: علت این اتفاق عدم هماهنگی در دو نظام پرداخت کارگزاری و بانکی است و مردم آگاه باشند که به محض اجرا شدن سفارش ها، تمامی مبلغ حاصل در اسرع وقت به حساب معامله‌گران واریز می‌شود و هیچ مبلغی در حساب کارگزارن و بانک‌ها نمی‌ماند.
این مقام مسئول ادامه داد: حدود 11500 میلیارد تومان سهام عدالت تا به این لحظه به فروش رسیده و اطلاعات این جابه‌جایی‌ها در شرکت سپرده گذاری ثبت شده است و محدویت و ممنوعیتی در خرید و فروش سهام وجود ندارد. البته ما از مردم درخواست کرده‌ایم تا معاملات خود را با درایت انجام دهند تا در آینده موجب ضرر و پشیمانی نشود.
فرهانیان با اشاره به تقسیمات بازار گفت: بازار به دو بخش بازار سرمایه و بازار معمولی تقسیم شده است و از مردم می‌خواهیم تا درگیر اخبار بازار معمولی نشوند. به سهامداران پیشنهاد می کنم در صورتی که نیاز به فروش فوری سهام عدالت خود ندارند با کسب اطلاعات و آگاهی از حقوق خود، اقدام به انجام معاملات کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1472087 منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر

نظرات شما
  • عبدالرحمن رامشگریان

    چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

    سلام امروز ۹۰هزارتومان واریز کردن سهام مرحله اول بودچرا. باتشکر رامشگریان

  • صادق محمدی

    پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

    سلام متاسفم برای دولت چرا راست نمگن من دوبار هرسری ۳۰٪ فروختم ۵۰۰ هزار ازم گرفتن قول دادن ۷ روزکاری الان ۷۶ روزه ۶۳ هزار واریز شده ۵۰۰ خرج کردم که نیاز داشتم خوددفتردولت میگیره من روض خساب کرذم خونه رهن کردم ای خدا چرا دروغ میگید ده میلیون رهنم کمه ۳ تا بچه دارم کجابرم؟ داشتم زندگیمومیکردم گوشی خودمو خانمو بردم فروختم ۳/۷۰۰ برم بخرم ۹ میدن یکی هم واحذی ماست روزی دو ساعت گوشی میده بچه من شاد چیه درس بخونه انصراف مبده درس نمخونه بیکارشدم کارنیست ۱۳ میلیون و میدادن من ضرر نمکردم خودکشی بهترین راهه

موضوعات داغ