life

یکی از تکنیک های معاملاتی که فعالان بازار بورس باید بدانند، پیدا کردن زمان خرید یا فروش یک سهم است.

جی پلاس، برای شناخت تکنیک‌های معاملاتی سهام در بورس بایستی دانست که چطور می‌توانیم خطوط حمایت و مقاومت را ترسیم کنیم. برای رسم یک خط حمایت در روند صعودی کافی است دره‌ها را به هم وصل کنیم تا یک خط صاف داشته باشیم. (پس دو نقطه کافی است).

دنیای اقتصاد در ادامه نوشت: برای رسم یک خط مقاومت کافی است قله‌ها را به هم وصل کنیم. گفتیم هر چقدر تعداد واکنش قیمت یک سهم به یک خط حمایت یا مقاومت بیشتر باشد، با یک حمایت یا مقاومت قوی‌تر روبه‌رو هستیم. اگر خط فرضی‌ای را در نموداری سهمی کشف کردید که بارها قیمت سهم به آن واکنش نشان داده است. در تعیین نقاط ورود، حد ضرر و حد سود به آن توجه ویژه داشته باشید. گفتیم خطوط حمایت و مقاومت اغلب به‌صورت مورب ظاهر می‌شوند. به این خطوط، خطوط حمایت یا مقاومت داینامیک می‌گوییم. چون نماینده یک قیمت خاصی نیستند و در طول روند قیمت سهم هر بار قیمت جدیدی را به‌عنوان حمایت و مقاومت نشان می‌دهند.

امکان دارد در ترسیم این خطوط به خطوط موازی بر بخورید. یعنی یک خط حمایت به موازات یک خط مقاومت ترسیم شده باشد. تبریک می‌گویم! شما موفق به کشف یک کانال قیمتی در چارت سهام خود شده‌اید. وقتی یک کانال قیمتی شکل می‌گیرد قیمت سهم تمایل دارد درون آن کانال حرکت کند. یعنی احتمال زیادی دارد که قیمت در برخورد با کف کانال تغییر روند دهد و به سمت سقف کانال حرکت کند و بالعکس. یعنی محتملا هر بار قیمت به سقف کانال رسید، تغییر روند بدهد و به سمت کف کانال حرکت کند. اما بالاخره اتفاقی خواهد افتاد که قیمت از این کانال خارج شود. یا به سمت پایین یا به سمت بالا. با این توصیفات، یک کانال به تنهایی می‌تواند نقطه ورود (کف کانال) و نقطه خروج (سقف کانال) و حد ضرر (مثلا ۱۰ درصد زیر قیمتی که کف کانال مشخص می‌کند) را مشخص کند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1470316 منبع: دنیای اقتصاد
ارسال نظر

موضوعات داغ