life

یکی از کارشناسان ارشد مرکز کنترل و پیشگیری های بیماری های چین از آمادگی احتمالی واکسن کرونای این کشور تا نوامبر یا دسامبر خبر داد.

جی پلاس، یکی از مقامات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین(CDC) اعلام کرد واکسن کووید۱۹ توسعه یافته در این کشور تا ماه نوامبر ( دو ماه دیگر) برای استفاده عموم آماده است.

مهر نوشت: در حال حاضر ۴ واکسن کووید۱۹ بالقوه در چین در مرحله آزمایش بالینی هستند که حداقل ۳ مورد آنها در یک طرح استفاده اضطراری از ماه جولای به کارگران بخش های حساس تزریق شده اند.

در همین راستا «گوییژن وو» کارشناس ارشد ایمنی زیستی CDC در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن ها در جریان است و احتمالا آنها در نوامبر یا دسامبر برای استفاده عموم مردم آماده باشند.

«وو» همچنین اعلام کرد در ماه آوریل یک واکسن بالقوه کرونا را به خود تزریق کرده و در ماه های اخیر شاهد هیچ عوارضی نبوده است. البته او اشاره نکرد کدامیک از واکسن های چینی را تزریق کرده است.

در حال حاضر شرکت های سینوفارم و سینوواک تحت طرح استفاده اضطراری دولت چین مشغول توسعه ۳ واکسن هستند. چهارمین واکسن کرونای چینی توسط شرکت کان سینو بیولوژیکز ساخته شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1470143 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ