sport

کنفدراسیون فوتبال آسیا خودداری تیم الوحده امارات از حضور در مسابقات متمرکز لیگ قهرمانان آسیا را به صورت رسمی تأیید کرد.

جی پلاس، دپارتمان کووید 19 کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) خودداری تیم الوحده امارات از سفر به کشور قطر، جایی که قرار است ادامه مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در آن به صورت متمرکز برگزار شود را به منزله انصراف این تیم از حضور در این رقابت‌ها قلمداد کرد.

طبق اعلام این کمیته نتایج بازی‌های قبلی تیم الوحده که یکی از رقبای تیم فوتبال استقلال در گروه A بوده، ملغی محسوب شده و هیچ یک از امتیازات و گل‌هایی که این تیم در بازی‌‌های قبلی‌اش داشته در تعیین رده‌بندی سایر تیم‌های گروه اعمال نخواهد شد.

طبق پروتکل‌های عملیاتی مربوط به برگزاری مسابقات AFC در بازه زمانی شیوع ویروس کرونا، باشگاه‌ها ملزم بودند که حداقل 4 روز پیش از انجام اولین بازی‌‌شان در لیگ قهرمانان آسیا در قطر حضور پیدا کنند اما باشگاه الوحده پیش‌تر از این اعلام کرده بود که به دلیل مثبت شدن تست تعدادی از بازیکنان این تیم، نمی‌تواند به قطر سفر کند. AFC هم اکنون عدم حضور الوحده را به صورت رسمی تأیید کرده است.

الوحده پیش از این دو بازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا انجام داده بود که در بازی نخست در خانه تیم الشرطه عراق با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و در بازی دوم در خانه مقابل الاهلی عربستان یک - یک مساوی کرده بود. بازی بعدی این تیم مقابل استقلال بود.

تقویم دیدارهای گروه A لیگ قهرمانان آسیا2020 پس از حذف الوحده امارات

دوشنبه، ۲۴ شهریورماه 

الاهلی عربستان - الشرطه عراق، ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران

پنجشنبه، ۲۷ شهریورماه

الشرطه عراق - الاهلی عربستان، ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران

یکشنبه، ۳۰ شهریورماه 

استقلال ایران - الشرطه عراق، ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران

چهارشنبه، ۲ مهرماه

استقلال ایران - الاهلی عربستان، ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران

جدول رده‌بندی گروه A پس از حذف الوحده

۱-الاهلی عربستان، ۳ امتیاز

۲-الشرطه عراق، یک امتیاز

۳-استقلال ایران، یک امتیاز

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1469970
ارسال نظر

موضوعات داغ