jamee

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در ارتباط با چگونگی استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.

جی پلاس، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، گفت: با شروع سال تحصیلی جدید، وسایل دیجیتالی مثل تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر برای دانش آموزان در نقش دوست و معلم هستند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، وی با بیان اینکه استفاده کودکان و نوجوانان از فناوری اطـلاعات، در صورت نداشتن علم استفاده از آن می‌تواند نگران‌کننده باشد، افزود: نقش پدر و مادر در این زمینه، بسیار پررنگ است، چراکه آن‌ها می‌توانند با یک برنامه‌ریزی دقیق و نظارت درست بر نحوه استفاده فرزندان، از این معضل پیشگیری کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: برای این نظارت کافی است این موارد رعایت شوند، از جمله اینکه در صورت استفاده از سیستم عامل ویندوز از قابلیت family safety استفاده کنید و برای استفاده فرزند خود زمان مشخص تعیین کنید.

به گفته سرهنگ رجبی، در صورت استفاده از تبلت یا گوشی از قابلیت google family link استفاده کنید و همچنین برای آموزش بیشتر به سایت پلیس فتا مراجعه کنید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1469064 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ