life

قیمت تخم مرغ در نقاط مختلف شهر تهران بالای ۳۰ هزار تومان است و به قیمت ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان به فروش می رسد.

جی پلاس،‌قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۱ هزار تومان و قیمت مصوب هرشانه تخم مرغ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است و معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز اعلام کرده هرشانه تخم مرغ در بازار نباید بیشر از ۲۰ هزار تومان باشد، قیمت هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی ساده و بدون بسته بندی در خرده فروشی های تهران در محدوده ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان به فروش می رسد.​

رکنا نوشت؛ قیمت این محصول در نقاط مختلف شهر تهران بالای ۳۰ هزار تومان است و به قیمت ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان به فروش می رسد.

این محصول اما در میادین میوه و تره بار با قیمت های مصوب اما با حجمی عرضه می شود که پاسخگوی تقاضای مردم نیست و برای تهیه آن باید در صف هایی ایستاد که پروتکل های بهداشتی کرونا در آن رعایت نمی شود.

قیمت مصوب تخم‌مرغ درب مرغداری‌ها

داوود موسوی معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در این ارتباط گفت: قیمت مصوب تخم‌مرغ درب مرغداری‌ها ۹۵۰۰ تومان در هرشانه و ۱۱ هزار تومان در هر کیلوگرم است و در فروشگاه ها نیز حداکثر می‌تواند ۲۰ هزار تومان در هر شانه عرضه شود.

وی افزود: این قیمت ها به سازمان های صمت استان‌ها ابلاغ شده و بازرسان بر اساس قیمت‌های مصوب در درب مرغداری ها و فروشگاه ها، رصد و کنترل قیمت تخم مرغ را در دستور کار دارند و در صورت احراز هرگونه تخلف از سوی واحد تولیدی یا صنفی مرتبط، موارد با تشکیل پرونده به مراجع قضایی رسیدگی کننده معرفی می شوند.

بنابر این گزارش در ماه های اخیر واردات نهاده های دامی با مشکل مواجه بوده و شرکت های وارد کننده نتوانسته اند به اندازه مصرف بازار، نهاده های دامی برای مرغداران تامین کنند. درنتیجه قیمت خوراک طیور تا چند برابر در بازار افزایش یافته است.

گفتنی است که بانک مرکزی ارز مورد نیاز واردات نهاده های دام و طیور را به موقع تامین نکرد، اما امروز مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از رفع این مشکل و خرید ۳۰ کشتی نهاده دامی خبر داد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468882 منبع: رکنا
ارسال نظر

موضوعات داغ