life

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: تا زمانی که مدارس طبق الگوی مصرف، آب مصرف کنند از تعرفه رایگان بهره مند می‌شوند.

جی پلاس،‌ محمدرضا بختیاری مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران در خصوص رایگان بودن آب مدارس گفت: طبق مصوبه قانون، بهای آب مدارس رایگان است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ او ادامه داد: رایگان بودن آب شرب مصرفی مدارس به این شرط است که سرانه مصرف آنان درست باشد، به طوری که در هر مدرسه ضریب تعداد دانش آموزان محاسبه و مصرف هم حساب می‌شود و اگر مصرف مدرسه‌ای بیش از حد مجاز باشد قطعا طبق مصوبه اجرایی مبلغ آن دریافت خواهد شد.

رایگان بودن تعرفه آب مدارس منجر به مصرف بی رویه نشود

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: ما راضی به قطع آب هیچ مدرسه‌ای نیستیم اما قانون در این زمینه صراحت و تاکید دارد که تا زمانی که مدارس طبق الگوی مصرف، آب مصرف کنند از تعرفه رایگان بهره مند می‌شوند و مصرف بیشتر مشمول پرداخت هزینه است.

او افزود: نمایندگان مجلس در بودجه ۹۸ قانونی را به تصویب رساندند که به موجب آن تمامی مدارس دولتی و نیز واحدهای آموزشی دولتی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز به شرط رعایت الگوی مصرف معاف شدند.

بختیاری در پایان تصریح کرد: در حال حاضر مصرف آب در مساجد هم طبق مصوبه اجرایی رایگان است ولی اگر بیش از حد سرانه در این اماکن آب مصرف شود باید هزینه آن را پرداخت کنند اما در شرایطی که به عنوان مثال ترکیدگی لوله‌ای اتفاق افتاده باشد و آب بیش از حد مصرف شود شرکت آب و فاضلاب در این شرایط کمک می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468732 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ