life

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش از پرداخت پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۸ خبر داد و گفت: در تمامی استان‌ها ازجمله تهران تا ظهرامروز (سه شنبه) پاداش بازنشستگان پرداخت شد.

جی پلاس،  علی الهیار ترکمن با یادآوری اتمام فرآیند پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال گذشته اظهار داشت: در ابتدا برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان موظف بودیم از ماده ۲۱ که مربوط به فروش اموال منقول و غیرمنقول از دارایی‌های آموزش‌وپرورش بود و تبصره ۵ که تأمین منابع مالی از طریق اوراق است این پاداش‌ها را پرداخت کنیم.

وی افزود: از آنجایی‌ که معتقدیم مدارس آموزش‌وپرورش امانت جامعه و در اختیار ما است و با توجه به این که بیشتر مدارس، کوچک ‌مقیاس هستند باید برای تأمین مالی پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان که برابر با پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۸ بود؛ ۳۰ درصد مدارس را به فروش می‌رساندیم. این مساله شدنی نبود و اگر هم امکان فروش اموال آموزش‌وپرورش برای ما فراهم می‌شد،  این فرآیند حداقل سهرتا چهار سال طول می‌کشید و بسیار زمان‌بر بود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش ادامه داد: از همان ابتدای ابلاغ قانون بودجه، رایزنی‌هایی مبنی بر این که ماده ۲۱ در آموزش‌وپرورش عملاً کاربردی ندارد، انجام شد و وزیرآموزش‌وپرورش نیز این مساله را در دولت پیگیری می‌کردند. اولین مهمان گفت و گوی هفته در آموزش‌وپرورش، رییس سازمان برنامه‌وبودجه بود و توانستیم در همان جلسه از محمد باقر نوبت قول مساعد بگیریم که تأمین اعتبار پرداخت بازنشستگان جدا از ضوابط ماده ۲۱ اجرایی و انجام شود.

الهیار ترکمن با قدردانی از دولت تصریح کرد:  با همکاری دولت و دستور مستقیم رییس ‌جمهوری روز شنبه ۱۵ شهریورماه اعتبار مالی به‌صورت کامل و نقدی تأمین شد. البته از این میزان سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هفته قبل تأمین‌شده بود و هزار و ٧٠٠ میلیارد هم شنبه تأمین و به خزانه اعلام شد.

وی ادامه داد: بعد از تأمین کامل مالی توانستیم روز گذشته ۱۷ شهریورماه این اعتبار را از خزانه به آموزش‌وپرورش انتقال دهیم و بعدازظهر همان روز بر اساس گزارش‌های دریافتی از ۳۱ استان قادر به پرداخت پاداش بازنشستگان در استان‌ها شدیم.

معاون برنامه‌ریزی آموزش و پرورش گفت: شهر تهران نیز به‌عنوان آخرین استان پرداخت بازنشستگان را از صبح امروز شروع کرده و تا ظهر به اتمام رسانده است، بنابراین تمامی استان‌های کشور پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۸ را به‌طور کامل انجام داده‌اند.

الهیار ترکمن از صبوری فرهنگیان بازنشسته سال ۹۸ گفت: قشر بازنشسته فرهنگیان بسیار نجیبانه این موضوع را تحمل کردند. همکاران ما می‌دانند که تأمین اعتبار پنج هزار و ٤٠٠ میلیارد تومانی و پرداخت آن به‌صورت یکجا کار چندان راحتی نبود. آموزش‌وپرورش حتی یک روز هم در این پرداخت‌ها تعلل نداشته و ما متعهد بودیم که ضمن پرداخت پاداش فرهنگیان از اموال آموزش‌وپرورش هم دفاع کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468671 منبع: معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش
ارسال نظر

موضوعات داغ