life

به گفته رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور قیمت گوشت از مبدا تا بازار 35 درصد اختلاف دارد.

جی پلاس، منصور پوریان رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور، از افزایش ۵۰ درصدی تولید دام نسبت به سال‌های قبل خبر داد و گفت: در حال حاضر با فراوانی دام سبک و سنگین در صنعت دامپروری رو به رو هستیم که این امر رشد ۵۰ درصدی تولید دام به صورت پروار را نشان می‌دهد.

باشگاه خبرنگاران نوشت، او با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر اکثر دام سبک کشور داشتی بوده است، افزود: این در حالی است که هم اکنون تولید دام به صورت پرواربندی است.

پوریان با اشاره به اینکه ۳ نوع قیمت در حوزه دام وجود دارد، بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک درب دامداری ۳۸ هزار تومان تا ۳۹ هزار تومان و دام سنگین با وزن سبک و متوسط ۲۹ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان است که متاسفانه در میادین با نرخ‌های بالاتری عرضه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم فراوانی عرضه دام، گوشت با نرخ‌های بالایی در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود که خانوار‌ها نسبت به این موضوع گلایه‌مند هستند.

او از افزایش زایش‌های پاییز خبر داد و گفت: هم اکنون جمعیت دام سبک ۲ تا ۳ میلیون مازاد بر نیاز کشور است که با آغاز طرح خرید تضمینی انباشتگی رفع می‌شود.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور در پایان از اختلاف ۳۵ درصدی قیمت گوشت از دامداری تا مغازه خبر داد و گفت: با وجود فراوانی تولید و زایش‌های مناسب پیش رو در فصل پاییز، اما اختلاف قیمت گوشت در سایه کمبود نظارت دستگاه‌های متولی همچنان بالاست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468548 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ