life

محققان آمریکایی برای استفاده همزمان از ماسک و عینک ابزاری برای نگهداری ماسک ابداع کرده اند.

 

جی پلاس، پژوهشگران "دانشگاه ویسکانسین-مدیسن"(UW–Madison)، راه‌ حلی برای رفع مشکل استفاده همزمان از ماسک و عینک ارائه داده‌اند. نوآوری این گروه پژوهشی کمک می‌کند تا گرمای نفس موجب تشکیل بخار روی شیشه عینک نشود.

ایسنا نوشت، بسیاری از افرادی که عینک می‌زنند و به صورت همزمان از ماسک استفاده می‌کنند، از تشکیل بخار روی شیشه عینک خود ناراحت هستند. تشکیل بخار روی شیشه عینک، باعث زحمت این افراد است زیرا مجبور هستند تا عینک را بردارند و بخارها را پاک کنند.

"آکادمی چشم پزشکی آمریکا"(AAO)، این معضل را برای افرادی که از عینک طبی استفاده می‌کنند، به رسمیت می‌شناسد زیرا این موضوع می‌تواند یک خطر بالقوه هنگام راه رفتن، رانندگی و سایر اقدامات ضروری باشد و به دلیل ایجاد بخار روی شیشه عینک، انجام دادن این کارها را با مشکل مواجه کند.

این گروه پژوهشی، ابزاری برای نگه داشتن ماسک ابداع کرده‌اند که از تشکیل بخار روی شیشه عینک نیز پیشگیری می‌کند.

این ابزار نگهداری موسوم به "Badger Seal"، یک قاب نرم و انعطاف‌پذیر است که ماسک را محکم روی صورت نگه می‌دارد. ماسک‌هایی که در حال حاضر در دسترس قرار دارند، برای عموم مردم طراحی شده‌اند و برای شکل‌های خاصی از چهره مناسب نیستند.

ماسک

این قاب، منافذی را نیز برای ورود و خروج هوا باز می‌گذارد؛ در نتیجه هوا یک جا جمع نمی‌شود و بخار نمی‌کند.

پژوهشگران قصد دارند این طراحی را به ماسک‌های سه لایه ارتقا دهند تا محافظت و کارآیی آن افزایش یابد.

قاب‌های Badger Seal، با هزینه کم قابل تولید هستند و افرادی که هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارند نیز می‌توانند به ساخت آنها بپردازند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468363 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ