sport

دریافت کننده تیم ملی والیبال گفت : مردم با وضعیت بد اقتصادی در فشار هستند وشاید توان خرید مداوم مواد ضد عفونی کننده و ماسک را نداشته باشند،به ویژه در خانواده های پر جمعیت.

جی پلاس، جولان کرونا  در ایران ، ترس را به جان خیلی ها انداخته ،حتی  فرهاد قائمی ، دریافت کننده ملی پوش گنبدی . او بعداز تجربه بازی در لیگ ترکیه ، این فصل برای الریان قطر بازی می کند. اما فعلا در گنبد و باشرایط خاص تمرین می کند.  او هم مثل خیلی ها نگران تر از قبل شده تا حدی که به جای صحبت درباره تاثیر حضور رزنده برزیلی  در تیم ملی برای المپیک ، حرف از نداشتن تمرکز می زند.

*قرار بود دیروز مسافر دوحه  باشی ، رفتی؟
برنامه ام این بود که بابت رقابتهای باشگاه های آسیا ، دیروز بروم اما با لغو رقابتها نرفتم. از طرفی فدراسیون قطر هنوز برنامه لیگ را اعلام نکرده است. من فعلا منتظرم تا سفارت قطر در تهران شروع بکار کند تا برای ویزا اقدام کنم.

*تمرین تیم تو شروع نشده؟
 فکر می کنم فعلا تیم با بازیکنان بومی قطر تمرین می کند.

* تو وقتی به دوحه برسی باید دو هفته هم قرنطینه بمانی؟
طبق قانون قطر هر خارجی به محض ورود به فرودگاه دوحه باید دو هفته قرنطینه را پشت سر بگذارد ، با جواب منفی تست  کرونا  و اطمینان از سلامتی ، می تواند وارد شهر دوحه شود. من هم از این قاعده مستثنی نیستم.

*تیم الریان مدعی قهرمانی است؟
الریان سرمربی برزیلی دارد و لوژیه پشت خط زن فرانسوی را هم جذب کرده ، ظاهرا با بازیکنان روسی هم  قرارداد بسته  و بقیه بازیکنانش هم بومی هستند . این تیم هم یکی از 5-6 تیم مدعی قهرمانی لیگ قطر است .

*پس با این حساب تو در گنبد تمرین می کنی؟
من در گنبد تمرینات بدنسازی  را  زیر نظر مربی بدنسازی اختصاصی در سالن اختصاصی انجام می دهم ، حتی کوه می روم  و البته تمرین توپی هم در فضای باز و سالن دارم.  خدا را شکر اطرافیانم امکاناتی که دارند را به من می دهند تا به راحتی تمرین می کنم،حتی استخر هم می روم و فیزیوتراپی هم می کنم.

به تنها چیزی که فکر می کنم سلامتی خودم و خانواده ام است، با این شرایط بد نمی توانم روی چیز دیگری تمرکز کنم.

*این روزها کار سخت شده؟
کرونا همه سیتم و برنامه ها را بهم ریخته است.نه فقط در شهر ما که در همه کشور . به نظرم وضعیت طوری است که در تاریخ ماندگار می شود. شرایط اصلا جالب نیست و همین مساله حال مردم  را بد کرده است، ما هم انرژی مان را از مردم می گیریم  .همه با وجود  شرایط  بد اقتصادی و کرونا سردرگم شده اند  . آرامش قبلی در زندگی مردم نیست.

*وضعیت استان گلستان هم قرمز است؟
استان ما موج اول کرونا را خیلی خوب کنترل کرد و شرایط این قدر وخیم نبود اما با اوج گیری دوباره ، انگار ترس مردم از کرونا ریخته و شرایط برایشان عادی شده  که به زندگی قبل برگشته اند و حتی مسائل بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نکردند و مراسم عروسی ها حال استان را خراب کرد. با وضعیت بد حالا همه می ترسند و مضطرب هستند.

*تو با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرین می کنی؟
من باید مسائل بهداشتی را رعایت کنم تا سالم بمانم. هم مواد ضد عفونی کننده برای سالن و وسایل استفاده می کنم و هم برای تمرین بالاجبار با ماسک وزنه می زنم،  محافظت از خودم تنها با رعایت موارد بهداشتی امکان پذیر است.

*چرا مردم رعایت نمی کنند؟
مردم با وضعیت بد اقتصادی در فشار هستند  و شاید توان خرید  مداوم مواد ضد عفونی کننده و ماسک را نداشته باشند، به ویژه در خانواده های پر جمعیت . وقتی درآمدها پایین باشد تا کی می توانند پول بابت ماسک و محلول ضد عفونی بدهند؟ اگر شبکه های بهداشتی  این مواد را به مردم بدهد، کار راحت تر می شود.

*به نظرت تیم ملی والیبال ،با مربی خارجی می تواند در المپیک توکیو نتیجه خوبی بگیرد؟
بدون امید نمی شود زندگی کرد. اگر باور کنی در ورزش قهرمانی اتفاق می افتد. هرچند المپیک هم میدان راحتی نیست اما شک نکنید بچه های ما هم صطح فنی بالایی دارند و نمی خواهند تنها در آن حاضر شوند ، آنها برای سکوی المپیک انگیزه زیادی دارند به شرطی که شرایط برای درخشش فراهم باشد. تیمی که سکوی المپیک می خواهد باید تمرینات منظم داشته باشد و حمایت شود تا بدون دغدغه برای هدفش کار کند.

*قرعه ایران در المپیک را چطور می بینی ، لهستان هم اولین حریف تیم در توکیو است؟
تیمی که باور داشته باشد برایش فرقی نمی کند اولین حریفش سرسخت است یا آخرین.  ما در المپیک 2016 ریو شرایط خیلی خوبی داشتیم  و با شکست  ایتالیا ،به نیمه نهایی می رسیدیم اما نشد.با اینکه می توانستیم.  با اینکه شانس صعود داشتیم اما بی تجربگی کار دستمان داد. بچه ها در جو المپیک بودند ، اما برای المپیک توکیو همه بازیکنان باتجربه هستند و قدر موقعیت را بهتر می دانند.

*تو چه نتیجه ای را برای تیم ملی در المپیک پیش بینی می کنی؟
نتیجه تیم ملی بستگی به تصمیات دارد. تیم ملی چند سالی بدون صاحب  بود و سال قبل هم  قهرمانی آسیا را بدون رئیس فدراسیون برگزار کردیم . نمی شود بازیکنان  همه کار بکنند و کسی نباشد مشکلاتشان را حل کند.نبود رئیس ناخودآگاه روی تیم تاثیر می گذارد، قطار والیبال با رفتن داورزنی از ریل خارج شد  و در شرایط بحرانی نمی توانست خودش را نشان دهد حالا که برگشته درخشش تیم در المپیک هم به مدیریت او برمی گردد. 

*حالا حرف از رزنده برزیلی برای سرمربیگری تیم ملی است،به نظرت حضور او به موفقیت تیم کمک می کند؟
والا من حالا به تنها چیزی که فکر می کنم سلامتی خودم و خانواده ام است، با این شرایط بد نمی توانم روی چیز دیگری تمرکز کنم. اما فرقی ندارد مربی خارجی یا ایرانی روی نیمکت تیم بنشید ، باید بستر فراهم شود، شک نکنید تیم بدون امکانات و قدرت نتیجه نمی گیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1460644 منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر

موضوعات داغ