life

رییس سازمان خصوصی سازی عنوان کرد؛

رییس سازمان خصوصی سازی از زمان عرضه دارایکم تا پایان تابستان خبر داد و گفت: هیچ دست اندازی پیش روی دارا دوم و دارا سوم نیست. صندوق یا ETF دارای سوم مربوط به صنایع فلزی و خودرو است که تا دی ماه حتما پذیره نویسی می شود.

به گزارش جی پلاس‌،‌ مورد توجه ترین موضوع بورس تهران در سال 99، عرضه صندوق های دولتی یا همان ETF دولتی بوده است. دولت وعده داده که سه صندوق را در بورس عرضه می کند که تا به حال یکی از این صندوق ها عرضه شده و به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، دومین و سومین صندوق هم تحت عنوان دارا دوم و دارا سوم ، قطعا عرضه خواهند شد.

گرچه اخیرا شایعاتی درخصوص احتمال عدم عرضه دومین و سومین صندوق دولتی مطرح شده، اما علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی این شایعه را رد می کند و می گوید: هیچ دست اندازی پیش روی دارا دوم و دارا سوم نیست. صندوق یا ETF دارای سوم مربوط به صنایع فلزی و خودرو است که تا دی ماه حتما پذیره نویسی می شود.

او ادامه می دهد: راه اندازی صندوق دارای دوم مربوط به پالایشی ها نیز در حال رفع موانع است. برای مدیریت تاسیس و ایجاد صندوق، موانع آن بزودی مرتفع می شود. هر زمان این موانع حل شود، در اولین فرصت پذیره نویسی را شروع خواهیم کرد.

به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، ممکن است مرداد ماه این پذیره نویسی آغاز شود، اما می توان گفت قطعا در تابستان صندوق دارای دوم می آید. صالح درخصوص عرضه دارا چهارم نیز می گوید: ما فعلا طبق مصوبه هیات  دولت، صندوق های دارای دوم و سوم را عرضه می کنیم. در مورد دارای چهارم که در قالب باقیمانده بانک و بیمه ها است، هنوز تصمیم قطعی نگرفته ایم.

رئیس سازمان خصوصی سازی درمورد عرضه های شرکت ملی پالایش و پخش در سهام پالایشی که اخیرا شدت گرفته می گوید: عرضه هایی که توسط پالایش و پخش انجام می شود، فقط برای کنترل بازار و متعادل سازی مکانیسم عرضه و تقاضا است و بخش اعظم سهام دولت در این شرکت ها برای ETF دوم باقی خواهد ماند. پالایش و پخش صرفا عطش بازار را کنترل می کند.

اخیرا مجلس شورای اسلامی هم طرحی برای تخصیص سهام عدالت به جاماندگان ارائه داده است. طبق طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت، ایثارگران، کارگران و بازنشستگان و نیز اقشار کم درآمد جامعه در اولویت واگذاری سهام عدالت هستند که براساس برآوردهای انجام شده، ۶ دهک جامعه را در برمیگیرد. بیش از ۳ میلیون نفر که تحت پوشش کمیته امداد امام(س) هستند، در مرحله اول، واگذاری سهام عدالت به آنها انجام می شود.

صالح درخصوص طرح جاماندگان سهام عدالت نیز می گوید: فعلا قانون، آزادسازی سهام عدالت است و بحث جدیدی نداریم. موضوع جاماندگان سهام عدالت موضوع جدایی از ما است و مجلس در حال بررسی این موضوع است.

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1460514 منبع: بورس 24
ارسال نظر

موضوعات داغ