sport

رییس فیفا پنجشنبه شب گفت که این سازمان با اجماع با طرح کمک به اعضا به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار موافقت کرده است.

به گزارش جی پلاس،‌ به نقل از شبکه خبری "یورونیوز" «جیانی اینفانتینو» رییس فیفا پس از جلسه شورای فدراسیون جهانی فوتبال افزود که این سازمان نظارت بسیار جدی برای استفاده از این کمک‌ها را به کار خواهد گرفت.

وی با بیان این که پیش پرداخت ۱۵۰ میلیون دلاری کمک به فدراسیون‌ها در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت) اعلام شد" افزود: صندوقی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار (یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون یورو) برای کمک به اعضا به خاطر شیوع ویروس کرونا اختصاص یافته است که این طرح به صورت کمک هزینه و اعطای وام خواهد بود.

اینفانتینو پیشتر در پیامی که از طریق فیدیو کنفرانس به فدراسیون‌های فوتبال ارسال شد، اعلام کرده بود، فیفا  در حال بررسی یک طرح برای اعطای کمک مالی برای خانواده فوتبال است.

طرح کمک مالی فیفا با هدف ایجاد سازوکاری مبتنی بر نیازهای طرف‌های ذینفع صورت می‌گیرد از جمله فوتبال بانوان را نیز در بر خواهد گرفت ، همچنان که این طرح باید به صورت مدرن، مؤثر و شفاف با قواعد و ضوابط محکم عمل کند.

فیفا  اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) ۱۵۰ میلیون دلار به فدراسیون‌های ملی پرداخت کرد که عبارت بود از پیش‌پرداخت‌های فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ که به صورت زودهنگام برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا اختصاص یافته بود.

فیفا ۱۵۰ میلیون دلار به فدراسیون های ملی اواخر آوریل پرداخت کرد که عبارت بود از پیش پرداخت های فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ که برای مقابله با پیامدهای بحران کرونا اختصاص گرفته بود.

ویروس کرونا باعث شده تا تمام لیگ های دنیا و مسابقات بین المللی به حالت تعلیق دربیاید. همین نیز باعث ایجاد بحران مالی شدید در میان باشگاه ها و نهادهای ورزشی شده است.

شیوع بیماری منجر به فلج شدن مسابقات فوتبال در سراسر جهان شده است، هرچند برخی از رویدادهای فوتبالی به تدریج از سر گرفته شدند و فعالیت خود را آغاز کردند، اما یورو ۲۰۲۰ و کوپا آمریکا که قرار بود، تابستان امسال برگزار شد، به خاطر شیوع کرونا به سال آینده موکول شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1451754 منبع: ایرنا
ارسال نظر

موضوعات داغ