sport

کادر پزشکی تیم ها واقعا کار سختی دارند

سرمربی پیشین پرسپولیس معتقد است این تیم برای رسیدن به عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران باید از حرف‌هایی که در این باره بیان می شود عبور کند و بازی به بازی پیش برود.

به گزارش جی پلاس، حمید درخشان درباره شروع دوباره بازی های نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران گفت: اتفاق خوبی است که می تواند روحیه فوتبالی‌ها و اهالی جامعه را بهتر کند. دوران کرونا خیلی سخت بود و همچنان سخت هم می گذرد. یک مملکت نیاز به جامعه سالم دارد و برای کشوری مثل ایران  نوعی نیاز حیاتی بود که فوتبالش برگزار شود. به هر حال مردم ایران فوتبال را خیلی دوست دارند و نتایج تیم محبوبشان در روحیه فردی و اجتماعی آنها تاثیرگذار است.

کارشناس فوتبال ایران و پیشکست پرسپولیس افزود: البته نباید فراموش کنیم که کرونا هنوز هست و باید پروتکل ها را جدی بگیریم. من فکر می کنم کادر پزشکی تیم ها واقعا کار سختی دارند.

وی یاداور شد: در بازی استقلال و فولاد گاهی اوقات بازیکنان فراموش می کردند که نکات بهداشتی برای مقابله با کرونا را رعایت کنند. هیجانات بازی مانع از رعایت این موضوع شد. نمی توان هم آنها را مقصر دانست اما واقعا نیاز است تا آنها حواس خودشان را جمع کرده و مراقب سلامتی خود و خانواده‌شان باشند.

سرمربی و کاپیتان پیشین پرسپولیس درباره شانس قهرمانی این تیم با وجود اختلاف ۱۰ امتیازی نسبت به سایر رقیبان تصریح کرد: پرسپولیس باید بازی به بازی پیش برود. آنها نباید توجهی به این صحبت ها در خصوص اطمینان از قهرمانی خود داشته باشند.

درخشان درباره افزایش آسیب دیدگی بین بازیکنان لیگ برتری گفت: طبیعی است وقتی یک بازیکن بیشتر از سه ماه استراحت کرده و بعد از ۱۲۰ روز بازی می کند دچار استرس شود. همین استرس و فشار بالای تمرینات می‌تواند احتمال آسیب دیدگی در بین بازیکنان حرفه ای را افزایش دهد. وظیفه کادرفنی تیم هاست که بدنسازی را به گونه ای ترتیب دهند که مصدومیتی برای بازیکنان ایجاد نشود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1451714 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ