life

تحقیقی جدید نشان می دهد گرمایش زمین سبب می شود دوره بارداری مادران کوتاه تر و نوزاد پیش از موعد متولد شود. به گفته محققان تعجیل در تولد در برخی موارد حتی به ۲ هفته نیز می رسد.

به گزارش جی پلاس، طبق پژوهشی جدید گرمایش جهانی سبب می شود زنان باردار زودتر وضع حمل کنند و این امر نوزادان تازه متولد را در معرض خطر قرار می دهد.

محققان زایمان ها و شرایط آب و هوایی در آمریکا طی روزهایی که دما بالاتر از ۳۲ درجه سانتیگراد بوده را بررسی کرده اند. آنها متوجه شدند نرخ زایمان در این روزها ۵ درصد افزایش می یابد.

طبق پژوهشی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده، بسیاری از کودکان چند روز زودتر از موعد به دنیا آمدند اما برخی از آنها دو هفته زودتر از تاریخ تعیین شده، متولد شدند.

پژوهشگران معتقدند گرما سبب تغییرات هورمونی در زنان باردار می شود و در نتیجه آنها زودتر از موعد وضع حمل می کنند. تولد زودتر از موعد سبب می شود وزن نوزدان کمتر باشد و رشد آنها کند شود یا حتی آنها را در برابر ابتلا به چالش های سلامتی دیگر قرار می دهد.

مشکل اینجاست که احتمالا وضعیت آب و هوایی در دهه های آتی بدتر می شود و این برای زنان باردار و نوزادانشان خطرناک است.

محققان در این پژوهش اطلاعات بیش از ۵۶ میلیون زایمان در آمریکا بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۸۸ میلادی را بررسی کردند. آنها متوجه شدند در روزهایی که دما ۳۲ درجه سانتیگراد یا بالاتر است، زنان باردار بیشتری وضع حمل می کنند و به عبارت دیگر دوره بارداری آنها کوتاهتر می شود.

 آلن بارکا محقق ارشد این پژوهش می نویسد: در بازه تحقیق ما سالانه حداقل ۲۵ هزار مورد کوتاه شدن بازه دوره بارداری ثبت شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1301452 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ