life

در نشست کارگروه تامین مسکن فرهنگیان کردستان مقرر شد در اجرای تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی واجدین شرایط برای ثبت نام به آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه کنند.

به گزارش جی پلاس، اولین نشست کارگروه تامین مسکن کارکنان آموزش و پرورش برگزار شد که مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی برای احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن در سراسر کشور، بر اجرایی شدن تفاهم نامه و پیگیری جدی مفاد آن در استان تاکید کرد.

رشید قربانی همکاری و همراهی کلیه اعضای کارگروه در اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه را خواستار شد و گفت: باید بر اساس زمان بندی اعلام شده لیست اسامی واجدین شرایط به وزارت آموزش و پرورش اعلام و از طریق اداره کل راه و شهرسازی، وضعیت فرم «ج» متقاضیان بررسی و افراد ضمن مراجعه به مراجع دوازده گانه نسبت به ارائه وضعیت خود اقدام و استعلام صورت گرفته ملاک عمل قرار می گیرد.

وی همچنین از کارگروه خواست طی مکاتبه ای وضعیت لکه های دارای کاربری آموزشی و در مالکیت آموزش و پرورش را از طریق راه و شهرسازی کردستان پیگیری و تعداد آنها در سطح استان مشخص و به آموزش و پرورش استان اعلام شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست با اشاره به جمعیت بالای کارکنان آموزش و پرورش کردستان و وجود افراد واجد شرایط و فاقد مسکن، تامین مسکن را یکی از نیازهای اساسی هر فردی دانست و اظهار داشت: در طول سال های گذشته از طریق تعاونی های مسکن، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

نظام مرادی زمان اجرای تفاهم نامه آموزش و پرورش و راه و شهرسازی را سه سال عنوان کرد و افزود: با توجه به ورود نیروهای جدید به آموزش و پرورش، افراد متقاضی در سطح استان از قبل شناسایی شده اند و تامین مسکن فرهنگیان فاقد مسکن نیازمند همکاری راه و شهر سازی است.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش کردستان نیز به تشریح تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی پرداخت و با بیان اینکه در اجرای این تفاهم نامه تعداد ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان واجد شرایط در سطح کشور احداث و تحویل می شود، بیان کرد: نیروهای رسمی، قراردادی، پیمانی و بازنشسته شامل این تفاهم نامه می شوند.

عیسی رحیمی در ادامه به شرایط برخورداری از این تفاهم نامه و دریافت مسکن نیز اشاره کرد و ادامه داد: متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به ‌عبارت ‌دیگر فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.

وی یادآور شد: متقاضی باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان خود سرپرست مشروط به داشتن ۳۵ سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند و همچنین فرد متقاضی باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر مورد تقاضا باشد.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش کردستان یکی از اقدامات استان ها را تشکیل کارگروه تامین مسکن فرهنگیان با ترکیب ابلاغی عنوان کرد و گفت: در اجرای این تفاهم نامه، مشخصات واجدین شرایط باید تا ۱۳ آذر ماه ۹۸ به وزارت آموزش و پرورش ارسال و فرم «ج» فاقدین مسکن توسط راه و شهر سازی استان تایید شود.

نماینده اداره کل راه و شهرسازی کردستان نیز در این نشست گزارشی از تامین مسکن فرهنگیان در پروژه های مسکن مهر استان ارائه کرد و با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی، بزرگترین مشکل استان را محدویت تامین زمین برای این طرح عنوان کرد و اظهار داشت: در اجرای این تفاهم نامه نیز با مشکل تامین زمین مواجه هستیم.

مردوخی افزود: اداره کل راه و شهرسازی آمادگی دارد در اجرای این تفاهم نامه با آموزش و پرورش همکاری و اقدامات لازم را انجام دهد.

گفتنی است بر اساس تفاهم نامه همکاری منعقده فی ما بین وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی مقرر است تعداد ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن کشور احداث و طی سه سال تحویل شود.

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1300953 منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان
ارسال نظر

موضوعات داغ