jamee

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از تایید مرگ یکی از بیماران این استان به علت ابتلا به آنفلوآنزا خبر داد.

به گزارش جی پلاس، دکتر افشین دلشاد با اشاره به اینکه خراسان شمالی نیز همانند سایر استان ها، موارد ابتلا به آنفلوآنزا را داشته است، گفت: از آنجاییکه تعدادی از این افراد به صورت سرپایی به مطب پزشکان مراجعه کرده و تعدادی نیز در بیمارستان بستری شده اند، امر ثبت تعداد افراد مبتلا به این بیماری انجام نشده است.

وی افزود: اما بر اساس مشاهدات میدانی، شیوع ابتلا به این بیماری در سال جاری افزایش یافته است.

دلشاد توصیه کرد: افرادی که به بیماری آنفلوآنزا مبتلا می شوند، سعی کنند در فضاهای عمومی حضور پیدا نکنند، و از انجام اقداماتی همچون روبوسی، دست دادن خودداری کنند.

وی تاکید کرد: این افراد حتما در داخل دستمال سرفه و عطسه کنند و دستمال را در داخل نایلون قرار داده و در سطل آشغال بیندازند و از رها کردن دستمال ها خودداری کتند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه افراد بیمار خود درمانی نکنند، گفت: آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است و با تزریق دگزامتازون و مصرف آنتی بوتیک بهبود پیدا نمی کند.

وی تصریح کرد: افراد عادی نیز به افراد مشکوک به بیماری آنفلوآنزا دست ندهند، دست های خود را به خوبی بشویند و در صورتیکه آب برای شست و شو وجود نداشت از ژل شست و شو استفاده کنند و در صورتیکه بیمار شدند و بهبود نیافتند بعد از گذشت دو تا سه روز به پزشک مراجعه کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1299173 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ