jamee

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ورود فیلترهای جاذب دوده که براساس آخرین تکنولوژی ساخته شده‌اند خبرداد.

به گزارش جی پلاس؛ محسن پورسیدآقایی با اشاره به نصب 50فیلتر دوده نسل جدید بر روی اتوبوس های دوکابین پایتخت با بیان اینکه در شهر تهران حدود 700 دستگاه اتوبوس دوکابین در خطوط ‌BRT فعال هستند گفت:  اتوبوس‌های BRT با اینکه معاینه فنی دارند اما به دلیل دیزلی بودنشان دارای دود ذاتی هستند که برهمین اساس باید فیلتر دود بر روی آنها نصب شود.

 

وی  درباره نوع فیلترهای نصب شده روی اتوبوس‌ها  نیز با تاکید براینکه این فیلترهای دوده متفاوت است و براساس آخرین تکنولوژی تهیه شده است. گفت: به گونه‌ای  که اگر اتوبوس‌ها تا حد کمی روغن سوزی داشته باشند باز هم فیلترهای دوده فعال هستند و حتی تا 90درصد گازهای خروجی از اگزوز اتوبوس‌ها را پایش می کند.

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه  این نوع  فیلترهای دوده  جدید عمر زیادی دارند و به صورت آنلاین پایش می‌شوند، تصریح کرد: در این مرحله 50فیلتر دوده خریداری شده و  به نظر می‌رسد با توجه به تکنولوژی آنها،  هر هشت ماه یکبار لازم است که این فیلترها تمیز شود.

وی  که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، در مورد منابع اجرای این طرح نیز با بیان این که هزینه نصب فیلترهای دوده ۱۰۰ درصد از سوی شهرداری تامین می‌شود، اظهار کرد: هر فیلتر دوده ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد که تمامی این هزینه‌ها را شهرداری می‌پردازد ، این فیلترها می توانند ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون را جذب کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1298847
ارسال نظر

موضوعات داغ