life

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت مهم‌ترین توصیه به بیماران حاد تنفسی به ویژه مبتلایان به آنفلوآنزای فصلی را در قالب شش گام کلیدی برای پیشگیری از این بیماری‌ها مطرح کرد.

به گزارش جی پلاس، دکتر شهرام رفیعی‌فر با بیان این مطلب گفت: برای پیشگیری از آنفلوآنزا و بیماری‌های حاد تنفسی باید از روبوسی، دست دادن و در آغوش گرفتن افراد دارای آنفلوآنزا و بیماری حاد تنفسی خودداری کرد.

وی پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه یا عطسه به وسیله دستمال یا قسمت بالای آستین و شستشوی صحیح و مکرر دست‌ها با آب و صابون را در صورت داشتن علایم بیماری ضروری دانست و افزود: هنگام بیماری باید از دست زدن به چشم‌ها و بینی، حضور در اماکن عمومی و رها کردن دستمال کاغذی‌های مصرف شده در محیط خودداری کنیم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، شیوه صحیح شستشوی دست‌ها را در 10 مرحله چنین توضیح داد: خیس و صابونی کردن دست‌ها، شستن کف دست ها با هم، شستن بین انگشتان از پشت دست، شستن بین انگشتان از کف دست، گره کردن نوک انگشتان در هم و شستشوی آنها، شستن دقیق و جداگانه انگشتان شصت، شستن خطوط کف دست با نوک انگشتان، شستن دور مچ هر دو دست، خشک کردن دست ها با دستمال، بستن شیر آب با همان دستمال و انداختن دستمال در سطل آشغال.

گفتنی است فیلم‌ها و تصاویر مربوط به این توصیه‌ها را می توانید در سایت دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت به نشانی iec.behdasht.gov.ir  مشاهده کنید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1298093 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ