sport

سرمربی تیم فوتبال تاتنهام از هافبک تیمش بابت تعویض زودهنگام در بازی مقابل المپیاکوس در لیگ قهرمانان اروپا عذرخواهی کرد.

به گزارش جی پلاس، در شبی که تیم فوتبال تاتنهام شکست 2 بر صفر خانگی مقابل المپیاکوس یونان را با برد 4 بر 2 عوض کرد تا به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند، اریک دایر به اولین بازیکن در جمع سفیدپوشان لندن تبدیل شد که طعم تصمیمات بی‌رحمانه ژوزه مورینیو را چشید. آقای خاص خیلی زود تصمیم به تعویض هافبک دفاعی انگلیسی‌اش گرفت و تنها 29 دقیقه از آغاز بازی گذشته بود که او را از زمین بازی خارج کرد و به جایش هافبک بازیساز تیمش کریستین اریکسن را به میدان فرستاد.

اولین بازی اروپایی مورینیو در تاتنهام داشت برای او به یک کابوس تبدیل می‌شد وقتی که تیمش در 20 دقیقه ابتدایی مصاف با المپیاکوس در گروه B لیگ قهرمانان اروپا دو گل دریافت کرد. به همین دلیل مورینیو دست از محافظه‌کاری برداشت و به با اضافه کردن اریکسن به ترکیب، آرایش هجومی‌تری به بازی تیمش داد. این تغییر تاکتیک اگرچه کمی طول کشید که نتیجه بدهد اما در نهایت ثمربخش واقع و منجر به پیروزی مردان آقای خاص شد.

مورینیو در نشست خبری پس از بازی مدعی شد، تعویض دایر با اریکسن سخت‌ترین بخش از کار او در مصاف با نماینده یونان بوده است.

مربی 56 ساله تاتنهام گفت: سخت‌ترین لحظه بازی برای من گل‌‌هایی که خوردیم نبود بلکه تعویضی بود که مجبور شدم انجام دهم. می‌دانم که چنین تعویضی چقدر به یک بازیکن آسیب می‌زند اما خودم هم از این تصمیم ناراحتم. قبول این تصمیم نه برای بازیکن آسان بود نه برای خودم اما مهم است که بازیکن شرایط را درک کند و من هم خیلی خوش‌شانسم که دایر بازیکن بسیار باهوشی است که درک کرد تعویض شدنش به خاطر تیم بوده نه عملکرد او. من از اریک عذرخواهی کردم و به او گفتم که هدفم این نبود که او را ناراحت کنم. کریستین به ما چیزی که در آن زمان نیاز داشتیم را داد.

مورینیو علاوه بر تمجید از عملکرد بازیکنانش بابت واکنشی که به گل‌های خورده نشان دادند و نیز تحسین هواداران از یکی از توپ‌جمع‌کن‌های ورزشگاه وایت‌هارت‌لین به خاطر سرعت‌عملی که در رساندن توپ به سرژ اوریر نشان داد قدردانی کرد. حرکت این توپ‌جمع‌کن جوان به اوریر اجازه داد که با یک پرتاب اوت سریع توپ را به هری کین برساند و او هم در دقیقه 50 کار را به تساوی بکشاند.

سرمربی پرتغالی تاتنهام در این باره گفت: برای انجام دادن چنین کاری شما باید یک توپ‌جمع‌کن بسیار خوب باشید. من هم در فاصله 10 تا 16 سالگی‌ام توپ‌جمع‌کن بسیار خوبی بودم و امروز هم آن پسر نشان داد که توپ‌جمع‌کن خوبی است. او حواسش به بازی بود و سکوها را نگاه نمی‌کرد. می‌خواستم او را به رختکن دعوت کنم تا در کنار بازیکنان در جشن پیروزی‌مان شرکت کند اما ناگهان غیبش زد.

بازی بعدی تاتنهام در خانه مقابل بورنموث است و به این ترتیب مورینیو شانس زیادی دارد که سومین برد متوالی‌اش را با این تیم کسب کند. او در این باره هم گفت: بازی بعدی‌مان در خانه است و من امیدوارم که بازیکنان‌مان این بار بدون توجه به اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است، خیلی راحت و با اعتماد به نفس بازی کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1297715 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ