sport

با وجود قهرمانی بوتاس در گرندپری آمریکا، راننده بریتانیایی قهرمان خود در فصل جاری رقابت‌های فرمول یک را قطعی کرد.

به گزارش جی پلاس، مرحله نوزدهم فصل جاری رقابت‌های فرمول یک با قهرمانی والتری بوتاس، راننده فنلاندی تیم مرسدس به پایان رسید.

در این مرحله که در 56 دور در پیست «اوستین» در تگزاس آمریکا انجام شد، بوتاس زودتر از بقیه به خط پایان رسید و لوئیس همیلتون بریتانیایی در مکان دوم  و مکس ورشتاپن هلندی در رده سوم قرار گرفتند.

به این ترتیب  همیلتون با قرار گرفتن در رده دوم موفق شد ششمین قهرمانی خود در فصل  فرمول یک و سومین قهرمانی پیاپی خود را در حالی که هنوز دو مرحله به پایان فصل باقی مانده است، قطعی کند.

او حالا تنها یک قهرمانی دیگر با مایکل شوماخر در فهرست بیشترین قهرمانی فرمول یک فاصله دارد. همیلتون پیش از این در سال‌های 2008، 2014، 2015، 2017 و 2018 طعم قهرمانی را چشیده بود.

در مرحله نوزدهم فصل جاری رقابت‌های فرمول یک سباستین فتل آلمانی که از همان دور اول با مشکل روبه‌رو شده بود در نهایت در دور نهم به‌علت نقص فنی در سیستم تعلیق ماشین خود از دور مسابقه کنار رفت.

براساس این گزارش، در جدول راننده‌ها پس از 19 دور، همیلتون 363 امتیازی در رده اول قهرمانی‌اش را قطعی کرد. در این رده‌بندی بوتاس با 289 و چارلز لکلرک با 236 امتیاز، دوم و سوم هستند. در جدول تیمی هم مرسدس 652 امتیازی در صدر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1286174
ارسال نظر

موضوعات داغ