sport

کشتی فرنگی امیدهای جهان؛

تیم ملی کشتی فرنگی امید کشورمان در پایان مسابقات 5 وزن نخست رقابت‌های قهرمانی جهان در جایگاه چهارم قرار گرفت.

به گزارش جی پلاس، در پایان مسابقات رده‌بندی و فینال 5 وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی امیدهای جهان که شب گذشته در بوداپست مجارستان پیگیری شد، میثم دلخانی با پیروزی در فینال 63 کیلوگرم قهرمان شد و علی اکبر یوسفی به مدال طلای وزن 130 کیلوگرم دست یافت.

بدین ترتیب تیم ملی ایران با 52 امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفت. تیم‌های روسیه (70)،گرجستان (70) و ترکیه با (59) امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

فرنگی‌کاران امید کشورمان در 5 وزن دوم نیز مسابقات مقدماتی خود را به پایان رساندند که محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و مهدی محسن نژاد، سجاد ایمن طلب و محمدهادی ساروی در اوزان 60، 67 و 97 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارند که ایران شانس کسب یک طلا و 3 برنز را خواهد داشت.

با توجه به وضعیت تیم‌های مدعی در 5 وزن دوم، روسیه و گرجستان نیز هر کدام شانس کسب یک طلا و 2 برنز را دارند. ایران در مجموع این رقابت‌ها می‌تواند به حداقل 84 و حداکثر 122 امتیاز برسد. روسیه نیز شانس رسیدن به 100 تا 127 امتیاز را خواهد داشت و گرجستان نیز بین 104 تا 125 امتیاز کسب خواهد کرد. به این ترتیب تیم‌های ایران، گرجستان و روسیه برای ایستادن بر سکوی نخست جهان شانس دارند، اما آنچه مسلم است سومی شاگردان علیزاده و حضورشان روی سکو مسجل خواهد بود.

تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران سال گذشته با کسب 4 مدال برنز توسط مهدی محسن‌نژاد در 60، مهدی ابراهیمی در 82، علی‌اکبر حیدری در 97 و علی‌اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم و یک عنوان پنجمی میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم با 70 امتیاز در جایگاه ششم جهان قرار گرفته بود.

* نتایج نمایندگان کشورمان در 5 وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور بعد مقابل آیاتا سوزوکی از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آرمن ملیکیان از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. محسن نژاد در این گروه باید به مصاف مارتین ولیف از بلغارستان برود و در صورت پیروزی بر این حریف، در دیدار رده بندی مقابل کریستین کچکمتی از مجارستان قرار خواهد گرفت.

در وزن 67 کیلوگرم سجاد ایمن طلب پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مقابل الکساندر لیانوونچیک از بلاروس مغلوب شد و با توجه به راه یابی این کشتی گیر به دیدار پایانی، به گروه شانس مجدد راه یافت. ایمن طلب در این گروه باید مقابل حاجی کاراکوش از ترکیه به میدان برود و در صورت گذر از این حریف در دیدار رده بندی به مصاف دیوید دیمیتروف از بلغارستان خواهد رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول با نتیجه 10 بر 3 از سد چنگیز ارسلان قهرمان سال گذشته این مسابقات از ترکیه گذشت وی در دور بعد  با نتیجه 3 بر 2 ماگومد یاربیلوف از روسیه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله در مصاف با راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان با نتیجه 7 بر 5 به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در این دیدار ماکسیم یوتوشنکو از اوکراین را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. گرایی در دیدار پایانی به مصاف سانان سلیمان اف از آذربایجان می رود.

در وزن 82 کیلوگرم سیدمحمد چوبچیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر 5 مغلوب گئورگ ماریا از رومانی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، چوبچیان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر 3 بنس الماسی از صربستان را مغلوب کرد. ساروی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آروی ساوولاینن قهرمان جوانان جهان و زیر 23 سال اروپا از فنلاند با نتیجه 5 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، به گروه شانس مجدد رفت. وی در این گروه مقابل آریف نیفتولایف از آذربایجان به میدان خواهد رفت و در صورت پیروزی در این دیدار، به دیدار رده راه خواهد یافت تا به مصاف ولادلن کوزلیوک از اوکراین برود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1285693
ارسال نظر

موضوعات داغ