life

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه دستفروشی در مترو علاوه بر سد معبر، امنیت مسافران را نیز به خطر می‌اندازد، گفت: بی‌توجهی شهرداری به این موضوع پذیرفتنی نیست.

به گزارش جی پلاس، علی اعطا درباره گسترش پدیده دستفروشی در سطح ایستگاه‌ها و سکوهای مترو اظهار کرد: دستفروشی در مترو مسئله پیچیده‌ای است و نمی‌توان انتظار داشت که دستوری داده شود تا مترو از دستفروشان پاکسازی شود.

وی افزود: دستفروشی در سطح پیاده‌روها و مترو مانند قانون ظروف مرتبطه است؛ هر چقدر در سطح شهر این پدیده که به دلیل عوامل اقتصادی و اجتماعی متعدد ایجاد شده، گسترش پیدا کرده، در مترو هم به همان صورت گسترش پیدا می‌کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: نکته‌ای که در این بین وجود دارد، این است که میان نحوه مواجهه با دستفروشی در خیابان و دستفروشی در مترو تفاوت وجود دارد؛ درست است که ما در بحث فضای شهری از حقوق عمومی شهروندان برای سهولت پیاده‌روی در پیاده‌روها صحبت می‌کنیم و معتقدیم دستفروشی نباید موجب سد معبر شود اما در مترو نیز علاوه بر اینکه موضوع سد معبر مطرح است، مسئله اصلی ایمنی مسافران است.

اعطا خاطرنشان کرد: ممکن است بر اثر سد معبری که در محیط مترو رخ می‌دهد امنیت مسافران به خطر بیفتد؛ این مطلب اهمیت جدی‌ دارد و بی‌توجهی به آن از سوی شهرداری پذیرفتنی نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1239434 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ