sport

یک سایت انگلیسی زبان، انتقال احتمالی سردار آزمون به لیورپول را خریدی عالی برای این تیم توصیف کرد.

به گزارش جی پلاس، سایت «اسپورتس‌‌کیدا» در گزارشی درباره مهاجم تیم ملی فوتبال ایران نوشت؛ باشگاه لیورپول، سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت سن‌پترزبورگ را با دید اضافه کردن به این تیم به منظور تقویت خط حمله سرخپوشان مرسی‌ساید، زیرنظر گرفته است.  

آزمون کل دوران حرفه‌ای‌اش را در لیگ برتر روسیه بازی کرده است و پیش از پیوستن به زنیت سن‌پترزبورگ در اوایل سال 2019، برای تیم‌هایی همچون روستوف و روبین‌کازان بازی کرد. از زمانی که آزمون به قهرمان روسیه ملحق شد، بازی‌های تأثیرگذاری از خود ارائه کرد و در 12 بازی لیگ 9 گل به ثمر رساند.

این مهاجم 24 ساله که او را با زلاتان ابراهیموویچ مقایسه می‌‌کنند، اخیراً در دیدار سوپرجام روسیه که استعدادیاب‌های لیورپول آن از نزدیک تماشا کردند، دو گل برای زنیت به ثمر رساند.

آزمون در لیگ برتر روسیه عالی بازی کرده است و در رده ملی هم مورد تمجید قرار گرفته است، اگرچه او سال گذشته در پی ناکامی تیم ملی فوتبال ایران در صعود از مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه، بابت انتقاد هواداران از وی، از بازی‌های رده ملی اعلام بازنشستگی کرد. در ادامه او به تیم ملی ایران بازگشت و تا کنون در 45 بازی 28 گل برای این تیم به ثمر رسانده است.

تنها بحث زمان برای پا گذاشتن سردار آزمون به لیگی معتبر در اروپا مطرح است، اما باید دید که آیا لیورپول از این فرصت استفاده خواهد کرد یا باشگاهی دیگر. شکی نیست که آزمون با عملکردش در دیدار سوپرجام روسیه، استعدادیاب‌ها را تحت‌‌تأثیر قرار داده است، اما هنوز قطعی نیست که آیا عملکرد وی برای رفتن به لیگی بزرگ کافی بوده است یا خیر! لیورپول ممکن است آزمون را برای مدتی دیگر زیرنظر داشته باشد تا تصمیم نهایی را بگیرد.

این مهاجم قدرتمند که هنوز نزدیک به سه سال دیگر با زنیت قراراد دارد، همچنان می‌تواند بر ارزش مالی‌اش نسبت به بازیکنان مشابه خود که در لیگ‌های اروپایی بازی ‌کند، بیفزاید. آزمون که تنها 24 سال سن دارد، در بهترین سال‌های دوران حرفه‌ای‌اش به لیگ‌های معتبر اروپایی خواهد آمد و می‌تواند از ستاره‌هایی همچون محمد صلاح چیزهایی یاد بگیرد. «مسی ایرانی» می‌تواند خریدی عالی برای سرخپوشان مرسی‌ساید که به دنبال قهرمانی در رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر انگلیس هستند، باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1209273 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ