life

عکس های تک نفره و تاسف برانگیزتر عکس های خانوادگی به عنوان آگهی «گمشده» در بخش گمشده های سایت دیوار، چند وقتی است هنرنمایی جدید این سایت را به رخ می کشد.

به گزارش جی پلاس، یک شهروند که همین دیروز با ما تماس گرفت، گفت: «آقا یعنی چه که عکس های زن و بچه مردم را به بهانه گمشده توی این سایت آگهی می کنند، کلی عکس از خانم ها و حتی عکس های خانوادگی رو گذاشتند که مثلا دوست قدیمی من هست و سال هاست از آن ها خبری ندارم و اگر کسی صاحب این عکس را می شناسد به من خبر بدهد. این خانم ها شاید ازدواج کرده باشند. یعنی چه که توی یک فضای عمومی آگهی میشه؟! اصلاشاید یک شرخرباشد که دنبال صاحب چک می گرددو ...»

این شهروند چند نمونه از این آگهی ها را که روزهای قبل در این سایت درج شده، برایم ارسال می کند. می گوید: «من چند نوبت برای برخی موارد از این آگهی ها با سایت دیوار تماس گرفتم، تذکر دادم و آن ها هم آن آگهی ها را حذف کردند، چون احساس کردم صاحب این عکس ها که آدم های محترمی هستند حتما راضی نیستند عکس های‌شان این طرف و آن طرف پخش شود...».

10 میلیون مژدگانی برای یافتن یک زوج

پس از تماس این شهروند خودم لینک مربوط را در سایت دیوار چک می کنم، واقعا فاجعه است.در یکی از آگهی ها ، آگهی دهنده 10 میلیون تومان برای یافتن گمشده خود که یک زن و شوهر هستند مژدگانی تعیین کرده است.

چندی قبل در همین صفحه انتشار آگهی های جذب همخانه خانم مجرد برای آقا در سایت دیواررا گزارش کردیم و از نبود نظارت بر محتوای فضای مجازی گفتیم اما ظاهرا این نبود نظارت نه تنها قرار نیست به سرانجام برسد بلکه در بسترهای دارای مجوز قانونی نیز در حال گسترش است.

به طور قطع نظارت بر تولید کنندگان محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی به ویژه در پیام رسان های خارجی و شبکه های اجتماعی غیر بومی کار ساده ای نیست اما این پرسش مطرح است که آیا نظارت بر محتوای سایت هایی هم که مجوز دارند، امکان پذیر نیست؟

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1203398 منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظر

موضوعات داغ