sport

امیرمحمد بخشی، ناهید کیانی و پریسا جوادی، سه نماینده ایران در روز سوم رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ با شکست برابر رقبایشان از دور مسابقات کنار رفتند.

به گزارش جی پلاس؛ در ادامه سومین روز از رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در منچستر انگلیس در حال برگزاری است، امیرمحمد بخشی در ۷۴-، ناهید کیانی در ۴۹- و پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

* حذف بخشی در یک‌چهارم نهایی

امیرمحمد بخشی نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم مردان ایران، در نخستین گام برابر میگوئل ترجوس سالاس از کلمبیا با نتیجه ۱۶ بر ۷ به برتری رسید. وی در دور بعد نیز مقابل کریستین مکنیش نماینده میزبان و دارنده طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۸، برنز بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۵ و برنز المپیک جوانان ۲۰۱۴ در حالی که در پایان ۲ راند مبارزه ۶ بر ۶ به تساوی رسید، موفق شد در پایان راند سوم با حساب ۱۰ بر ۶ به برتری برسد و راهی یک‌هشتم نهایی شود.

بخشی در یک‌هشتم نهایی نیز برابر کی رن از چین با نتیجه ۲۳ بر ۱۵ به برتری رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد اما در این مرحله برابر دانیل باررا از اسپانیا در راند طلایی با نتیجه ۱۲ بر ۱۱ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

* حذف ناهید کیانی در مرحله یک‌هشتم نهایی

ناهید کیانی نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم تیم ملی بانوان ایران در نخستین مبارزه برابر یونیشا رأی از نپال را با نتیجه ۳۴ بر ۷ در پایان راند دوم شکست داد. وی در دور بعد نیز برابر «مادینامانوپوا» از ازبکستان و نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ در یک مبارزه سخت و حساس در پایان ۳ راند مبارزه به نتیجه تساوی ۴ بر ۴ رسید اما در راند طلایی ۲ امتیاز گرفت و در نهایت ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی یک هشتم نهایی شد اما در این مرحله برابر نماینده تایلند با نتیجه سنگین ۲۸ بر ۷ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

*جوادی هم در یک‌چهارم نهایی حذف شد

پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم نیز در نخستین گام مقابل دزیره رولاف از آمریکا با نتیجه ۱۳ بر ۴ به برتری رسید و راهی دور بعد شد. این نتیجه در حالی به دست آمد که جوادی در پایان راند دوم ۳ بر یک عقب بود اما در راند سوم این نتیجه را جبران کرد و به پیروزی رسید.

وی در مرحله بعد نیز برابر پاتریکا آدامکیویسز، تکواندوکار با سابقه لهستانی و قهرمان اروپا ۲۰۱۸ در یک مبارزه سخت با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ در راند طلایی به برتری رسید و راهی یک‌هشتم نهایی شد و سپس حریفی از لیتوانی را با نتیجه ۱۷ بر ۱۱ برد و راهی یک چهارم نهایی شد اما در این مرحله برابر جید جونز دارنده مدال طلای المپیک از انگلیس در دو راند با نتیجه ۳۰ بر ۳ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت تا پرونده ۳ نماینده ایران در روز سوم بدون کسب مدال بسته شود.

به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی مردان و زنان ایران تاکنون توسط آرمین هادی‌پور و مهلا مومن‌زاده به ترتیب صاحب مدال‌های برنز و نقره شده است.

محمد پلنگ‌افکن و اکرم خدابنده دیگر نمایندگان ایران در روز نخست نیز با شکست برابر رقبایشان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی، هدایت تیم ملی مردان ایران را بر عهده دارند و در بخش زنان نیز مهرو کمرانی سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی مربیان تیم هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1189494
ارسال نظر

موضوعات داغ