sport

مراسم تقدیر از خبرنگاران و عکاسان ورزشی حاضر در نخستین دوره جشنواره ایپس در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش جی پلاس، در ابتدای جلسه در مورد مراحل جشنواره و حضور شرکت کنندگان ایرانی در این جشنواره جهانی گزارشی ارائه شد.

در ادامه عبدالحمید احمدی، معاون وزیر ورزش و رییس انجمن ورزشی نویسان گفت: انجمن جهانی ورزشی نویسان در راستای اهداف خودش و استعدادهای برتر در بخش‌های رسانه‌ای رقابتی را با نام جشنواره ایپس پایه گذاری کرد. استقبال از این جشنواده در جهان چشمگیر است.

وی مدعی شد: همکاران ما نیز در بخش‌های مختلف آثار خوبی ارائه کردند و در نهایت ما توانستیم در آثار ارائه شده جزو 10 اثر برگزیده قاره قرار گیریم. حتی یکی از آثار ارسالی ما شانس برگزیده شدن را هم داشت. با روندی که در اولین دوره طی شد، من مطمئن هستم برای دوره دوم که فراخوان آن اعلام شده است، همکاران رسانه ای ما ترغیب می‌شوند و آثار خوبی ارسال می‌کنند تا به امید خدا در جشنواره دوم جزو آثار برگزیده جهانی باشیم.

در ادامه این نشست خبرنگاران و عکاسانی که آثارشان جزو برترین ها بودند دقایقی کوتاه صحبت کرده و از مشکلاتی که در حیطه کار رسانه‌ای ورزشی وجود دارد، گفتند.

رییس کمیته ملی المپیک نیز ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع ورزشی نویسان، سردبیران خبرگزاری ها و رسانه های ورزشی گفت:  امروز را خوب شروع کرده ایم و امیدواریم که خوب هم به پایان برسانیم. بحث ورزش در ورزش خلاصه نمی شود و تمام حوزه ها را تحت تأثیر قرار داده است.

 او در ادامه به نقش رسانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد:« من ورزش را یک نهاد اجتماعی تعریف می‌کنم. در تحلیل‌های جدید می‌گویند رسانه عنصر اصلی قدرت است. من معتقدم که اقتدار و قدرت نظامی در اختیار نیروهای مسلح است و اقتدار در اختیار رسانه است و رسانه با اقتدار می تواند دولت قدرتمند را حمایت کند.

او ادامه داد:خوشبختانه انجمن یک نهاد ملی و مردمی است و نگاه غیر دولتی دارد و این نگاه نیاز به حمایت بیشتری دارد.

صالحی امیری با تکریم پیشکسوتان و یادآوری چهره‌هایی مثل عطاالله بهمنش و قاسم فارسی گفت: هیچ درختی بدون ریشه، سبز نیست. اگر امروز شاهد درخشش این ورزشی‌نویسان جوان هستیم، به دلیل حضور بزرگانی است که تعدادی از آنها در این جمع حضور دارند.

این مراسم در حالی به پایان رسید که کمیته ملی المپیک و انجمن ورزشی نویسان با اعطای لوح و هدایایی، از چهره‌های ایرانی در نخستین دوره جشنواره ایپس تقدیر کردند. 

شکوفه موسوی، بهناز میرمطهریان، مریم مجد، آزاده پیراکوه، عادل فردوسی پور، امین محمد جمالی، نعیم احمدی و حمیدرضا زیرک دیدار، در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1186254
ارسال نظر

موضوعات داغ