sport

دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در واکنش به شایعات مطرح شده مبنی بر این که برخی افراد از داخل با دادن گزارش‌هایی زمینه حضور ماموران وادا برای گرفتن تست دوپینگ از وزنه‌برداران را فراهم می‌کنند، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش جی پلاس، پس از آخرین حضور مأموران واداطی هفته گذشته در ایران برای انجام تست دوپینگ از ورزشکاران مطرح رشته‌های مختلف از جمله دوومیدانی، وزنه‌برداری و دوچرخه‌سواری شایعاتی مطرح شد مبنی بر این که برخی از افراد در داخل کشور با دادن گزارش‌هایی زمینه حضور مأموران وادا را در رشته وزنه‌برداری فراهم می‌کنند.

این شایعات در حالی مطرح می‌شد که مأموران وادا هر زمان برای گرفتن تست دوپینگ به ایران سفر می‌کنند به جز وزنه‌برداری، از ورزشکاران سایر رشته‌ها تست دوپینگ گرفته اند. در همین آخرین حضورشان به سراغ احسان حدادی در دوومیدانی و محمد گنج خانلو قهرمان دوچرخه‌سواری آسیا نیز رفتند و این تست تنها خاص ورزشکاران وزنه‌برداری نبوده است.

دکتر غلامرضا نوروزی دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با تکذیب این موضوع گفت: مأموران وادا بدون هیچ هماهنگی با نادو و هر زمانی که دوست داشته باشند و طبق روال قانونی خود به ایران سفر می‌کنند و بر اساس آدرسی که از محل سکونت یا محل تمرینات ورزشکاران مدال آور دارند، خارج از مسابقات حضور پیدا می‌کنند و اقدام به گرفتن تست دوپینگ می‌کنند.

وی در پایان افزود: معمولاً مأموران وادا هر ۲ ماه یا ۶ ماه یکبار بدون هماهنگی و برحسب وظایف خود به ایران سفر می‌کنند و اقدام به گرفتن تست دوپینگ از ورزشکاران مطرح رشته‌های مختلف می‌کنند و این تست تنها شامل ورزشکاران یک رشته نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1186040 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ