life

نقش مقابل «گَری کوپر» در فیلم «بازگشت به بهشت»، در ۹۱ سالگی درگذشت.

به گزارش جی پلاس، روبرتا هِینز که سال ۱۹۵۳ در فیلم «بازگشت به بهشت» در نقش مقابل «گَری کوپر» ظاهر شد در ۹۱ سالگی درگذشت. او بیشتر نقش‌های آمریکایی مکزیکی‌تبار یا پولینِزیایی را بازی می‌کرد.

در «بازگشت به بهشت» هِینز نقش یک بومی جزیره ماتارِوا را که ماجرایی عاشقانه دارد و از شخصیتی که گری کوپر آن را ایفا می‌کرد، بچه‌دار می‌شود. «مارک رابسون» کارگردانی این فیلم را براساس رمانی از «جیمز میشنِر» برعهده داشت.

هِینز در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۵ انجام داد گفت: «من بازی با گری کوپر در آن فیلم را تحسین و ستایش می‌کنم. در دوران فیلم برداری این پروژه که در منطقه «بریتیش وست ساموا» انجام شد، سخت بیمار شدم و تحت درمان قرار گرفتم.»

هِینز همچنین در همان سال ۱۹۵۳ در دو فیلم وسترن «خشم تفنگ» به کارگردانی «رائول والش» و «نبراسکا» که در آن همبازی «فیلیپ کِری» بود، ظاهر شد.

او بخاطر رنگ تیره موهایش و چشمان سیاه و پوست برنزه، بیشتر نقش مکزیکی‌ها یا بومیان آمریکا یا زنان اهل پولینِزی را ایفا می‌کرد. روبرتا هِینز در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه‌ای گفت: «همیشه می‌خواستم و دوست داشتم هنرپیشه نقش‌های جدی باشم، نقش‌هایی مانند همان‌ها که «اینگرید برگمن» بازی می‌کند اما همیشه نقش «دخترهای خوب» را به هنرپیشگانی با موهای بلوند و چشمان آبی می‌دهند.»

هِینز سر صحنه فیلم‌برداری یک فیلم وسترن در حادثه‌ای که از آتش اسلحه و انفجار رخ داد، بخش اعظمی از بینایی‌اش را از دست داد و چندین سال نتوانست بازی کند تا اینکه چندین عمل جراحی مکرر بخش اعظم بینایی‌اش را بازگرداند و دوباره جلوی دوربین ظاهر شد.

اولین فیلم شاخص وی «بر هر دری که می‌خواهی بزن» با بازی در کنار «همفری بوگارت» بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1158003
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ