life

در اولین روز عادی معاملات در سال جدید ، بازار سکه کار خود را با افزایش قیمت آغاز کرد .

به گزارش جی پلاس، امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با افزایشی در حدود ۵۰ هزار تومان نسبت به روز پنجشنبه،به ۴ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان رسید.  

 هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شد. صرافان دلیل افزایش قیمت سکه در اولین روز هفته را افزایش تقاضا در بازار می دانند و معتقدند امروز بازار با فشار تقاضایی بیش از وضعیت معمول روبرو شد.  هر نیم سکه نیز ۲ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان و هر قطعه ربع سکه یک میلیون و ۶۴۵ هزار تومان قیمت خورد.  

 هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایشی در حدود سه هزار تومان به قیمت ۴۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.  

 بر اساس این گزارش محمد کشتی‌آرای، رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهی کشور حباب سکه را در حال حاضر برابر با ۴۸۰ هزار تومان اعلام کرد.  

 ثبات بازار ارز

بانک‌ها از سال گذشته مجاز به خرید ارز از مردم شدند که در ابتدا قیمت خرید ارز از سوی بانک‌ها بسیار پایین‌تر از بازار آزاد بود، اما به تدریج با سیاست‌های بانک مرکزی قیمت خرید ارز در بانک‌ها افزایش یافت و به بازار آزاد نزدیک شد.

در همین راستا، بانک‌ها امروز (۱۷ فروردین) هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۸۱۹ تومان و هر یورو را ۱۴ هزار و ۳۸۴ تومان از مردم می‌خرند که نسبت به روزهای پایانی سال تغییر چندانی نداشته است.
همچنین بانک‌ها هر پوند انگلیس را ۱۶ هزار و ۷۲۹ تومان خریداری می‌کنند.

ارز مسافرتی

همچنین شعب ارزی بانک‌های عامل ارز مسافرتی می‌توانند در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا ۵۰۰ یورو برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها پرداخت کنند که قیمت این ارز امروز ۱۵ هزار و ۱۰۷ تومان است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان می‌رسد.


قیمت ارز در صرافی‌ها

از سوی دیگر صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت ارز را نسبت به روزهای گذشته تغییری نداده‌اند و قیمت خرید هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت فروش آن را ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند.

همچنین قیمت خرید هر یورو در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1157297 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ