sport

فدراسیون‌ها نگاهشان فقط به کمیته المپیک و وزارت نباشد

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با بیان اینکه فدراسیون‌ها برای تامین منابع مالی باید با برنامه ریزی دقیق جلو بروند گفت: دوستان فقط نگاهشان به کمیته المپیک و وزارت ورزش نباشد.

به گزارش جی پلاس، محمدرضا داورزنی در صحبت‌های خود در مجمع فدراسیون کاراته با تشکر از اعضای مجمع و کاندیداها در برگزاری بسیار خوب مجمع فدراسیون کاراته گفت: همه کاندیداها شایستگی رسیدن به ریاست فدراسیون کاراته را داشتند و امیدوارم از همه ظرفیت‌ها در کاراته استفاده شود.

وی افزود: نزدیک ۵۷ سال است کاراته وارد ایران شده و افراد زیادی برای کاراته زحمت کشیدند و قدم‌هایی را برای ارتقا کاراته کشور برداشتند تا کاراته در ایران به توسعه کنونی برسد.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: یکی از مشکلات کاراته که دوستان در فدراسیون باید فکری به حال آن کنند سر برآوردن سبک‌های متعدد در این رشته است. یکی از جدی ترین بحث‌های ما در کاراته جلوگیری از رشد قارچ گونه سبک‌ها در کشور است و تقریباً به یک بیزینس برای برخی افراد تبدیل شده و می‌روند برای خودشان نمایندگی می‌گیرند و بعد شروع به دادن کمربند و گواهی می‌کنند. مثلاً می‌بینیم ۱۰۰ نفر می‌خواهند به یک مسابقه خارجی بروند که از بچه ۱۲ ساله تا فرد ۴۰ ساله در میان آنها است و پول را هم باید پرداخت کنند. وقتی هم جلوی آن را می‌گیریم پدر و مادر این ورزشکاران تماس می‌گیرند ما فرش زیر پایمان را فروختیم تا هزینه سفر پسرمان را به مسابقات جهانی بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوار بودیم کاراته در ۲۰۲۴ هم بماند اما امیدواریم در المپیک توکیو کاراته به موفقیت‌های خوبی برسد و اگر در ۲۰۲۴ نشد برای دوره‌های بعد باز هم شاهد حضور کاراته باشیم. توقع از کاراته زیاد است و به عنوان یکی از رشته‌های مدال آور ایران در توکیو روی کاراته حساب می‌شود.

داورزنی با بیان اینکه کاراته ایران سال سختی را برای کسب سهمیه المپیک در پیش دارد، گفت: ورزشکاران ما نباید دغدغه اعزام و محل تمرین و غذا را داشته باشند و با مدیریت بهینه منابع باید به سمت جلو برویم. به دلیل این مشکلاتی که دشمنان برای کشور ایجاد کرده اند باید از الان به فکر باشیم چرا که ممکن است شرایط سخت‌تر نیز بشود.

وی افزود: از ظرفیت‌های امکاناتی و مالی در کاراته باید استفاده شود و دغدغه‌های ورزشکاران و ملی پوشان برطرف گردد. با توجه به جایگاه کاراته می‌طلبد ساخت کمپ تمرینی کاراته که محل آن در ورزشگاه آزادی است مورد پیگیری قرار گیرد تا فدراسیون نیز در آنجا مستقر شود و خانه کاراته سریع‌تر ایجاد شود.

وی با اشاره به افزایش شدید هزینه‌ها گفت: اگر دوستان نگاهشان فقط به کمیته المپیک و وزارت باشد تا منابع مالی را تامین کنند قطعاً به مشکل می‌خورند و باید برای تامین منابع مالی با جدیت گام بردارند. امیدوارم با هم افزایی و همدلی بیشتر در میان جامعه کاراته شاهد رشد و موفقیت هر چه بیشتر این رشته باشیم و استان‌ها نیز مورد توجه جدی قرار گیرند. کلیه برنامه‌هایی که طباطبایی می‌خواهد اجرا کند باید به تایید مجمع برسد و با نظارت مجمع باشد. همدلی و انسجام خیلی در کسب موفقیت کاراته اثرگذار خواهد بود و امیدوارم هیچ اردو و اعزامی در کاراته لغو نشود.

داورزنی همچنین پس از برگزاری مجمع فدراسیون کاراته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کاراته ۳ ماه بود با سرپرست اداره می‌شد. با توجه به قانون بازنشستگی مجبور بودیم با فرجی خداحافظی کنیم و آشوری سرپرستی فدراسیون را بر عهده داشت. رقابت بسیار خوبی بود و از امروز طباطبایی رییس فدراسیون است. از کاراته انتظار زیادی است که در المپیک سبد مدالی ایران را رنگین‌تر کند و می‌طلبد طباطبایی و همکاران برای کسب سهمیه و موفقت در المپیک برنامه ریز کنند.

وی افزود: در ستاد بازی‌های المپیک رشته‌هایی که شانس زیادتر برای کسب مدال دارند، در اولویت هستند اما نیازمند برنامه ریزی در اعزام‌ها هستیم و اعزام‌های ضروری باید انجام شود. ضرورتی ندارد افراد اضافه در اعزام‌ها باشند. شاید هم ضروری باشد اما با توجه به شرایط مالی باید در اعزام‌ها حداقل هزینه‌ها صورت گیرد.

با همکاری شرکت توسعه و دستور مقام عالی وزارت در حال پیگیری هستیم تا کمپ کاراته در استادیوم آزادی احداث شود و در کنار ووشو، خانه کاراته و جودو احداث شود. وزارت ورزش با نظر مثبت به این موضوع ورود می‌کند و ما مطمئن هستیم علی رغم محدودیت‌ها مانعی برای انجام این کار نیست و خانه والیبال مطمئناً ساخته می‌شود تا ورزشکاران ما دغدغه محل تمرین و اسکان نداشته باشند.

وی درباره انتخابات جودو نیز گفت: امیدوارم انتخابات جودو و ناشنوایان بخوبی برگزار شود. تصمیم نهایی را اعضای مجمع می‌گیرند و پس از ارائه برنامه کاندیداها بصورت مخفی رای خود را می‌دهند و هر حرف دیگری توهین به اعضای مجامع است. در دو سه روز گذشته دیدید که آرا چطور در انتخابات چند فدراسیون تقسیم شد. در جودو هم همین اتفاق می‌افتد و افراد کاندیدا با جودو بیگانه نیستند.

وی در پاسخ به سوالی درباره چرایی حضور ناظمی رییس روابط عمومی وزارت ورزش در انتخابات جودو پس از حضور در انتخابات بسکتبال گفت: افراد اجازه دارند در هر انتخاباتی حاضر شوند. ناظمی هم به این نتیجه رسیده اگر با اقبال مجمع روبرو شود می‌تواند به جودو کمک کند. این حق همه افراد است و مجمع در نهایت تصمیم گیر است.

داورزنی در پایان درباره زمان برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی نیز گفت: تا ۲۸ اسفند ماه ثبت نام‌ها انجام می‌شود و قطعاً در فصل بهار انتخابات کشتی نیز برگزار می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1140799
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ