sport

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: هیچ چالشی بین وزارت ورزش و کمیته المپیک وجود ندارد و ما یکی از تعاملی‌ترین دوران ورزش را سپری می‌کنیم.

به گزارش جی پلاس، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پایان مجمع فدراسیون ووشو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسیر فدراسیون ووشو در سال‌های گذشته، مسیری صددرصد موفق بوده است.

وی افزود: این ورزش در سال‌های اخیر موفقیت‌های زیادی در مسابقات جهانی و آسیایی کسب کرده است. با توجه به انتظار مردم حفظ نتایج کار بسیار سختی است. در واقع مردم این انتظار را دارند که جایگاه کنونی ووشوی ایران حفظ شود.

داورزنی ادامه داد: ووشو 12 سال قبل در رده هشتم و نهم دنیا بود اما امروز به عنوان قهرمان جهان مطرح است که این فاصله یک تلاش شبانه روزی بوده است. امروز هم مجمع به استمرار این موفقیت رأی داد و اعضا 100 درصد به فدراسیون کنونی رای دادند. در واقع این رای داده شد تا موفقیت ها ووشو تداوم داشته باشد.من به تک تک اعضای مجمع خسته نباشید می‌گویم و آرزوی توفیقات بیشتری برای علی‌نژاد در فدراسیون دارم.

وی در واکنش به این سوال که این رشته المپیکی نیست و به همین دلیل توجه زیادی به آن نمی‌شود گفت: فکر می‌کنم باید کمی بیشتر در این باره دقت کنید، چون ووشو تنها رشته رزمی است که در مجموعه ورزشی آزادی آکادمی اختصاصی دارد. وزارت ورزش در سال‌های گذشته همیشه در کنار این رشته بوده و حمایت کرده است. البته فدراسیون هم پیگیر کارهای مربوطه بوده است. به هر حال بدون حمایت کمیته المپیک و وزارت ورزش، بخشی از این موفقیت‌ها به دست نمی‌آمد. ان‌شاالله که شاهد حضور این رشته در المپیک باشیم، اما این موضوع چیزی از ارزش‌ها و موفقیت‌های این رشته کم نمی‌کند.

داورزنی تصریح کرد: مطمئناً این مسیر موفقیت ادامه خواهد داشت و ما کمک می‌کنیم تا این رشته مشکلی نداشته باشد. باید در هر رشته مدیریت منابع صورت بگیرد، البته ما به رشته‌های موفق کمک بیشتری می‌کنیم تا جایگاه خود را حفظ و ارتقا بدهند. همچنین از برنامه‌های ووشو 100 درصد حمایت می‌کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون جودو که تأیید صلاحیت نشده است و دلیل آن نیز نقص مدارک بوده، گفت: در آیین‌نامه بندی در خصوص تطبیق مدارک وجود دارد که این کار انجام می‌شود. برای ما فرقی نمی‌کند که این شرایط برای چه کسی به وجود بیاید. این فرد که شما می‌گویید بعد از اینکه در مرحله اول رد صلاحیت شد، مدارکش را ارائه کرد. به هر حال اگر اعتراضی به موضوع وجود داشته باشد باید به کمیته مربوطه ارائه شود. شما هم می‌توانید این موضوع را از مسئولان مجامع پیگیری کنید.

داورزنی در خصوص ارسال ایمیل به فدراسیون جهانی جودو برای حضور یک ناظر در انتخابات فدراسیون ایران، افزود: درخشان این موضوع را پیگیری کرد و کنسل شد. من ندیدم که فدراسیون ایمیل را فرستاده باشد و بعید می‌دانم کسی از ایران ایمیل زده باشد.

معاون وزیر ورزش درباره خداحافظی امیررضا خادم از وزارت ورزش عنوان کرد: وی روز گذشته خداحافظی کرد و به وزارت رفاه رفت. من هم برای خادم آرزوی موفقیت دارم.

وی درباره برگزاری مسابقات هندبال پس از عید نوروز و در واکنش به موضوع عدم حضور رئیس در این فدراسیون و برگزاری انتخاباتش گفت: برنامه‌های فدراسیون در حال اجرا است و یکی از دلایلی که می‌خواهیم زودتر وضعیت ریاست مشخص شود این است که فدراسیون با ثبات بیشتری کارش ادامه بدهد.

داورزنی درباره اینکه گفته می‌شود دو گزینه ریاست فدراسیون کاراته در صحبت با سرپرست فدراسیون خود را گزینه وزارت ورزش معرفی کرده‌اند و یکی از آنها نیز خواهرزاده رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی و پسر مدیرعامل بانک پاسارگاد است، اظهار داشت: من این موضوع را از شما می‌شنوم. اینکه گزینه‌ای مرتبط به وزارت ورزش مطرح می‌شود درست نیست. برخی گزینه‌ها کارمند وزارت ورزش و یا شرکت‌های وابسته هستند که مشکلی برای ثبت نام ندارند اما گزینه ما نیستند. شما یک نمونه بیاورید که وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون‌ها گزینه‌ای داشته باشد تا این موضوع مشخص شود.

وی درباره قول وزیر ورزش برای بزرگتر شدن آکادمی ووشو گفت: این موضوع را علی‌نژاد پیگیری خواهد کرد.البته این پیش‌بینی شده که شرکت توسعه زمینی را در کنار آکادمی ووشو به سایر رشته‌ها نیز برای تاسیس آکادمی بدهد.

داورزنی درباره برخی از سرپرستان فدراسیون‌ها که قصد حضور در انتخابات فدراسیون‌های مربوطه را دارند، عنوان کرد: ما از ابتدا با تعدادی از سرپرست‌ها صحبت کردیم که فقط مسئولیت برگزاری مجامع را داشته باشند و تا آن زمان به کار خود ادامه بدهند و آنها نیز اعلام می‌کردند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند. در این میان از دو، سه نفر این تعهد را نگرفتیم که بنی‌تمیم در کشتی و داوری در والیبال و گواری در فدراسیون قایقرانی از جمله آنها بودند. حضور این افراد به لحاظ اساسنامه منعی ندارد اما شرایط عمومی را می‌سنجیم و این موضوع بستگی به نوع رشته تصمیم‌گیری می‌شود. ضمن اینکه معلوم نیست بنی‌تمیم و داوری ثبت‌نام کنند یا خیر. آنها منعی در این باره ندارند و ثبت نامشان بحث بعدی است. ضمن اینکه وزارت ورزش نیز تغییر موضع در این باره نداده است.

وی در مورد انتخاب دبیرکل کمیته المپیک و اینکه گفته می‌شود قرار بوده علی‌نژاد این پست را برعهده بگیرد اما نصرالله سجادی گزینه کمیته المپیک بوده و این موضوع باعث ایجاد چالش شده است، تصریح کرد: هیچ چالشی بین وزارت ورزش و کمیته المپیک وجود ندارد و ما یکی از تعاملی‌ترین دوران ورزش را سپری می‌کنیم. تصمیم‌گیری در خصوص دبیرکل با صالحی‌امیری است. البته تغییراتی در اساسنامه به وجود آمده که طبق آن، دبیر کل به هیئت اجرایی کمیته المپیک معرفی می‌شود و آنها نیز فرد پیشنهادی را تائید می‌کنند.

داورزنی در پایان در خصوص اینکه شنیده می‌شود او قرار است به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال در مجمع آینده این فدراسیون معرفی شود: این جوک سال است، من نه به فدراسیون فوتبال می‌روم و نه به والیبال.

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1131556
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ