life

نخستین فضانورد امارات متحده عربی در ماه سپتامبر به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده می شود. درهمین راستا یک خلبان ارتش و یک مهندس آموزش دیده اند که در نهایت یک نفر از آنها به فضا می رود.

به گزارش جی پلاس، نخستین فضانورد امارات متحده عربی در ۲۵ سپتامبر به ایستگاه فضایی بین المللی می رود.

احتمالا از بین «هزاع المنصوری» (خلبان ارتش) یا «سلطان النیادی» (مهندس) یک نفر انتخاب می شود و به عنوان نخستین فضانورد از امارات به فضا سفر می کند. ارسال فضانورد به فضا، بخشی از برنامه فضایی بلندپروازانه این کشور است.

به هرحال این دو  فرد از میان بیش از ۴ هزار  درخواست کننده انتخاب شده اند. هر دوی آنها تمرین های سختی را در مرکز فضایی Star City در خارج مسکو پشت سر گذاشته اند. این تمرین ها شامل آزمایش اتاق فشار، تست سانتریفوژها،  آموزش های نجات در زمستان  می شوند. المنصوری در این باره می گوید: من یک خلبان هستم و می توانستم در برابر نیروی گرانش G- ۹ مقاومت کنم. اما اکنون  باید در گرانش ۰-G تمرین می کردم.

اما به گفته نیادی بزرگترین چالش این تمرینات مربوط به یادگیری زبان روسی بود. او می گوید: روسی تنها زبانی است که ما از آن برای برقراری ارتباط با خدمه ایستگاه  فضایی استفاده می کنیم. علاوه بر آن تمرینات در مرکز فضایی نیز به زبان روسی بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1127546
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ