sport

در گفت و گو با جی پلاس:

بانوی طلایی تیراندازی کشورمان معتقد است تشکیل فدراسیون اسلامی زنان در دوره ریاست جمهوری «آیت الله هاشمی رفسنجانی» یکی دیگر از ابتکارهای خوب مسئولان نظام برای پیشرفت ورزش بانوان بود.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس؛ انقلاب اسلامی ایران به چهلمین سالگرد پیروزی خود رسید؛ انقلابی که در دهه های گذشته منبع رشد و تعالی ایران به ویژه در بحث «استقلال کشور»، «مردم‌سالاری و حاکمیت مردم»، «تولید علم و فناوری»، «پیشرفت‌های اقتصادی»، «آزادی» و «رشد معنویت» شد. ورزش نیز به عنوان جزیی مهم از زندگی اجتماعی نمی تواند از تحولات سیاسی به دور باشد.

ورزش به عنوان یک پدیده اجتماعی نمی توانست از تحولات انقلابی کشور به دور باشد. بررسی کارنامه 40 ساله ورزش کشور نشان از آن دارد که ورزش و انقلاب اسلامی رابطه ای تنگاتنگ با هم داشته اند. حمایت های مادی و معنوی بزرگان انقلاب از ورزش موجب شد تا ورزشکاران که برخواسته از قشرهای مختلف جامعه بودند بسیاری از پیام و آرمان های انقلاب را از طریق میادین ورزشی به جهانیان ابلاغ کنند.

الهه احمدی بانوی طلایی تیراندازی ایران، متولد سال 1361 از نسل بعد از انقلاب است و دوران رژیم طاغوت را تجربه نکرده است. بانویی که بیشترین مدال در عرصه جهانی را به دست آورده و بهترین نتیجه را در تاریخ این رشته ورزشی در المپیک برای کشورمان به دست آورد.

او درباره دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به خبرنگار جی پلاس می‌گوید: از تاریخ و اسناد موجود می‌توان فهمید که حضور بانوان بعد از انقلاب اسلامی در عرصه های مختلفی پررنگ شده و بانوان توانستند روی پای خو بایستند و برای خود و کشورشان افتخارآفرینی کنند. برای مثال عملکرد زنان ایران در مسابقات ورزشی حکایت از آن دارد که انقلاب اسلامی نه تنها زنان را از حضور در ورزش منع نکرد بلکه این قشر در سایه انقلاب اسلامی توانستند با حفظ کرامت انسانی زن، در تورنمنت های مختلف حضور پیدا کنند و پرچم ایران را به اهتزار در بیاورند.

وی ادامه داد: دستاورد زنان مختص به ورزش نیست و در عرصه دیپلماسی ورزشی هم شاهد توانمندی بانوان از بعد از انقلاب اسلامی هستیم. برای مثال تشکیل فدراسیون اسلامی زنان در دوره ریاست جمهوری «آیت الله هاشمی رفسنجانی» یکی دیگر از ابتکارهای خوب مسئولان نظام برای پیشرفت ورزش بانوان بود.

** محمد بنا: مردم نهضت امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی را می خواستند/ انقلاب دستاوردهای زیادی برای ورزش ایران داشت

** علی پروین: ترویج اسلام و مذهب شیعه مهمترین دستاورد انقلاب بود
** محمدرضا طالقانی: دستاوردهای چهل ساله انقلاب در ورزش "اظهر من الشمس" است/ جایگاه ورزش در نظر امام (س) بزرگ بود

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1115933
ارسال نظر

موضوعات داغ