sport

فوتبال جهان - ستاره اسپانیایی تیم فوتبال السد قطر می‌گوید که قهرمانی اخیر تیم ملی این کشور در جام ملت‌های آسیا را معجزه نمی‌داند و برای پیش‌بینی‌اش برای رخ دادن این اتفاق دلیل داشته است.

به گزارش جی پلاس، زمانی که پیش‌بینی ژاوی هرناندس در مورد قهرمانی تیم ملی قطر در جام ملت‌های آسیا 2019 امارات به حقیقت پیوست، خیلی‌ها حیرت‌زده شده‌اند. او حتی پیش از اینکه این رقابت‌ها آغاز شود، پیش‌بینی کرد که قطر به فینال می‌رسد و در نهایت قهرمان می‌شود، اظهارنظری که شاید در آن زمان خیلی‌ها آن را به سخره گرفتند، اما در کمال ناباوری محقق شد.

این اتفاق از سوی برخی رسانه‌های خارجی از جمله در اسپانیا به عنوان یک معجزه توصیف شد، اما ژاوی چنین تعبیری را برای دستاورد کشوری که از نزدیک شاهد پیشرفت فوتبال آن بوده، قبول ندارد.

ژاوی در گفت‌و‌گو با شبکه الکاس به تمجید از آکادمی فوتبال معروف قطری‌ها «اسپایر» پرداخت (آکادمی که 13 تن از بازیکنان فعلی تیم ملی قطر محصول آن هستند) و گفت: ما نباید فراموش کنیم که اتحادیه فوتبال قطر سال‌ها مشغول آماده کردن این تیم برای قهرمانی در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا بوده است. پروژه آکادمی اسپایر، ایده شیخ جاسم بن حمد آل ثانی بود و آن ایده الان دارد به ثمر می‌نشیند و هواداران قطری نتایجش را می‌بینند.

ژاوی افزود: بسیاری از فوتبالدوستان در اسپانیا با من درباره «معجزه‌ فوتبالی» که در قطر در حال رخ داده (اشاره به قهرمانی اخیر این تیم) صحبت می‌کنند، اما من به همه آنها توضیح داده‌ام که این معجزه نیست. این دستاورد حاصل آماده‌سازی چندین ساله، تلاش‌های فوق‌العاده و برنامه‌های آکادمی اسپایر است.

کاپیتان سابق بارسلونا در ادامه فاش کرد که او نیز در پیشرفت فوتبال قطر نقش‌آفرینی کرده و اینکه شخصاً با فلیکس سانچس، سرمربی تیم ملی قطر همکاری داشته تا بازیکنان او را برای جام ملت‌‌های آسیا آماده کند، کاری که تا جام جهانی 2022 قطر نیز به آن ادامه خواهد داد.

ژاوی تأکید کرد: من عاشق فوتبال هستم، چه بازی کنم و چه مربیگری. به همین دلیل است که در اسپایر هستم و دارم و به فلیکس سانچس در این پروژه کمک می‌کنم. حضور من در قطر برای جام جهانی 2022 است.

ستاره خط میانی تیم فوتبال السد در نهایت درباره پیش‌بینی‌اش از قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا صحبت و تأکید کرد که برای این پیش‌بینی دلایل منطقی داشته است.

وی گفت: من به صرف اینکه به قطری‌ها دلگرمی و قوت قلب داده باشم، قهرمانی آنها را پیش‌بینی نکردم. می‌دانستم که قطر قهرمان می‌شود، چون پتانسیل آنها را می‌شناسم و به بازیکنانش بسیار نزدیک هستم. من هر روز در کنارشان هستم و مهارت‌های آنها و شیوه بازی متمایزی که سانچس به آنها آموزش داده را دیده‌ام.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1115459 منبع: تسنیم
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ