life

از زمانی که فروش دوره های آموزشی آنلاین در زمینه صنعت بازرسی ساختمان را شروع کردم، حدود هفت سال می گذرد. سایت آموزش آنلاین من تا حدی موفق بوده که هر ساله شاهد رشد ۶۰درصدی بوده ایم. مانند هر کسب و کار آنلاین دیگری، ما هم اشتباهاتی داشته ایم. مشکلات ما را فلج نکردند، بلکه از آنها درس گرفتیم و از آنها برای رشد بیشتر کسب و کارمان استفاده کردیم.

به گزارش جی پلاس، با نگاه کردن به تاریخچه کوتاه شرکتم، به چند نکته بر می خورم که در موفقیت ما، نقش کلیدی داشته اند.

اگر در حال حاضر در حال فروش دوره های آموزش آنلاین (یا هرگونه فروش آنلاین دیگری) هستید یا به شروع چنین کاری فکر می کنید، این پنج نکته که از تجاربم آموخته ام را با شما در میان می گذارم.

1. در دقت به عناصر تصویری مضایقه نکنید

طراحی سایت شما، اولین تصویری است که بینندگان از شرکت شما می گیرند. این ضرب المثل معروف را از یاد نبرید که اولین تصویر، مهم ترین تأثیر را دارد.

به عقیده من یکی از بزرگ ترین مزیت های رقابتی ما، داشتن یک طراحی سایت مدرن و زیباست. شریک من، کریس، طراح سایت ماست. او استاد فوتوشاپ است و آخرین تکنیک های طراحی را در سایت شرکت پیاده می کند.

با دقت در طراحی وب سایت، شما شرکت تان را از بقیه متمایز می کنید، زیرا بسیاری از صاحبان کسب و کار از این جنبه کار، غفلت می کنند. برای مثال، برخی از صاحبان کسب و کار به جای استخدام یک متخصص طراحی وب، از قالب های از پیش آماده استفاده می کنند. بعضی دیگر هم آنقدر به طراحی سایت شان بی توجهی می کنند که سایت آنها بعد از چند سال، کاملاً تاریخ گذشته و بی مصرف می شود. سایت ما تا به حال سه بار کاملاً از نو طراحی شده تا ظاهر آن به روز نگه داشته شود.

به علاوه، طبق تحقیقات صورت گرفته، حس بینایی، مهم ترین حس ماست. ما تصاویر را بسیار بهتر از نوشته ها به خاطر می سپاریم و این یکی از خصوصیات مغز تکامل یافته ماست. ضمناً تصویر خیلی بیشتر از نوشته ذهن ما را درگیر می کند. در وب سایت ما، تصاویر بسیاری در مورد دوره های آموزشی ما وجود دارد که به دانش آموزان ما در شناخت روش آموزشی ما کمک می کند و گزینه هایی با رنگ های مختلف نیز بر روی صفحه ظاهر می شوند.

اگر یک طراح سایت ماهر سراغ ندارید، سعی کنید به دنبالش بگردید. از پرداخت هزینه اضافی نترسید زیرا طراحی سایت، یکی از مهم ترین ابعاد یک کسب و کار آنلاین است.

2. از کتابخانه چندرسانه ای استفاده کنید

تولید محتوای چندرسانه ای مانند ویدئو و صدا، زمانبر، اما ارزشمند است. در روزهای آغازین کسب و کار ما، یکی از بهترین ایده های بازاریابی، ساخت فیلم های کوتاه برای آموزش مفاهیم مهم به بازرسان ساختمانی و قرار دادن آنها در شبکه یوتیوب بود.

ما به تجربه فهمیدیم که مردم دوست دارند ویدئوهای مربوط به حوزه کاری شان را تماشا کنند. آیا می دانستید که یوتیوب، دومین سایت پربازدید دنیاست؟ کانال یوتیوب ما به افزایش بازدید سایت ما کمک شایانی کرده و بعضی از ویدئوهای ما تا 40هزار بیننده داشته اند.

برای دوره های آموزشی آنلاین، اضافه کردن محتوای چندرسانه ای به آموزش بهتر کمک می کند. این نوع محتوا به شما امکان می دهد که دوره های گرانتری برگزار کنید، زیرا محتوای آموزشی چندرسانه ای بیش از محتوای آموزشی متنی ارزش دارد. ما معتقدیم که شما با ایجاد محتوای چندرسانه ای، از مزیت رقابتی بالایی برخوردار می شوید، زیرا بیشتر کسب و کارها به تولید محتوای متنی بسنده می کنند.

3. بر روی سئو سرمایه گذاری کنید

طی سال های اخیر، سئو کم کم به مفهومی خسته کننده مثل استراتژی بازاریابی تبدیل شده است. این روزها بازاریاب های اینترنتی ترجیح می دهند در مورد شبکه های اجتماعی صحبت کنند که مبحثی جذاب تر از سئو است، اما ما معتقدیم که سئو هنوز هم قدرتمندترین استراتژی بازاریابی است.

گوگل هنوز پربازدیدترین وب سایت دنیاست، بنابراین قرار گرفتن در صدر نتایج موتور جست وجوی گوگل در زمینه یک یا چند کلیدواژه، منافع بی شماری دارد. ما از شروع کسب و کار بر روی سئو سرمایه گذاری کردیم و هر سال هم شاهد افزایش بازدید وب سایت مان بوده ایم. در واقع، طبق نظرسنجی های انجام شده از مشتریان، اکثریت مشتریان اولیه ما بیشتر از طریق موتورهای جست وجو با کار ما آشنا شدند.

در مورد سئو، آموختنی های زیادی وجود دارد، اما ما به سادگی معتقدیم و بر لینک سازی و کلمات کلیدی متمرکز شده ایم، زیرا این دو مورد، بیشترین تأثیر را بر بازده سرمایه شرکت دارند.

4. تخفیف های دوره ای ایجاد کنید

بسته های ویژه یا تخفیف ها، یکی از بهترین راه های ایجاد تقاضا هستند. بسیاری از بازدیدکننده های وب سایت، ممکن است در مورد خرید محصول یا خدمات شما مردد باشند. آنها به کار شما علاقه مند هستند، اما به هر دلیلی برای انجام خرید، دودل هستند. ارائه بسته های تخفیفی معمولاً روشی موفق برای متقاعد کردن این دسته از بازدیدکننده هاست. ما هر وقت که بسته های تخفیفی ارائه می دهیم، فروش مان بیشتر می شود.

البته، نباید این تاکتیک را بیش از حد به کار ببرید، زیرا در این صورت، بازدیدکننده ها قبل از خرید هر محصول یا خدماتی، منتظر تخفیف خوردن آن خواهند ماند. چهار دوره تخفیف در سال، یا هر چهار ماه یک بار، برای کسب و کار من مناسب است. ضمناً دوره های تخفیفی نباید خیلی طولانی باشند. برای کسب و کار من، بهترین مدت زمان یک دوره تخفیفی برای فروش دوره های آموزشی آنلاین، سه تا چهار روز است.

5. محصولات و خدمات جدید ایجاد کنید

بعضی اوقات، بهترین راهکار، ساده ترین راهکار است. ما در سه سال گذشته به شدت بر ایجاد دوره های آموزشی جدید تمرکز کرده ایم و سود زیادی نیز از این طریق کسب کرده ایم.

ارائه محصولات و خدمات جدید، یکی از روش هایی است که می تواند خریداران قبلی را به سایت شما بازگرداند و طرفداران و حامیان کسب و کار شما را نیز زیاد می کند. وقتی که شروع به ایجاد دوره های آموزشی جدید کردیم، بلافاصله شاهد این موضوع بودیم که مشتریان قبلی برای خرید دوره های آموزشی جدید، نام نویسی می کنند.

با ارائه محصولات متنوع، شما می توانید برای جلب آن دسته از مشتریانی که به قیمت توجه می کنند، در قیمت گذاری ها تنوع ایجاد کنید. برای مثال، ما برای مشتریانی که به طور همزمان حداقل سه دوره آموزشی را خریداری می کنند، تخفیف های ویژه ای ایجاد کردیم. ضمناً با ارائه محصولات جدید، سئو نیز ارتقا پیدا می کند زیرا می توانید کلمات کلیدی بیشتری را پوشش دهید.

سخن آخر

ما معتقدیم که این نکات به هر شرکتی که در حوزه فروش دوره های آموزشی آنلاین یا فروش محصولات آنلاین فعال است، کمک می کند. به جای فکر کردن به قدم بعدی، باید از تجربیات گذشته بیاموزیم و آنها را به کار بندیم. پس از همین امروز به کار بستن این توصیه ها را شروع کنید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1032769 منبع: فرصت امروز
ارسال نظر

موضوعات داغ